У киянки зняли з рахунку 3 326 гривень та оформили три кредити на 9 665 гривень, Монобанк додатково нарахував їй відсотки - яким було рішення суду

Читать на русском

Жінка звернулась до Монобанку та заблокувала картку

Читать на русском
Монобанк
У клієнтки Монобанку списали з рахунку 3 326 гривень та оформили на неї три кредити на 9 665 гривень

Жінка звернулась до Монобанку та заблокувала картку

У жінки викрали телефон з встановленим додатком Монобанк. У неї з рахунку списали понад 3 тисячі гривень та оформили три кредити. Фінустанова нарахувала їй відсотки на 25 744 гривень. 

Про це йдеться у рішенні Оболонського районного суду Києва. Ще у 2018 році жінка уклала договір про надання банківських послуг з АТ "Універсал Банк". Згодом у неї викрали телефон, на який було встановлено додаток Монобанк. Наступного дня з її карткового рахунку зняли 3 326 гривень, а також оформили три кредити на 9 665 гривень, загальна вартість яких, з урахуванням процентної ставки, становить 10 216 гривень. Крім того, зняли 10 тисяч гривень шляхом кредитного ліміту. Таким чином, заборгованість нарахованих відсотків становить 25 744 гривень.

Жінка звернулась до АТ "Універсал банк" та заблокувала картку. Також вона пішла до поліції з заявою про вчинення невідомими особами кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України, на підставі якої відомості за вказаним фактом внесли до Єдиного реєстру досудового розслідування.

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив жінці у задоволенні позову. З врахуванням авторизації клієнтки при зміні пристрою, Монобанк правомірно змінив довірений пристрій та провів платіжні операції, оскільки вони супроводжувалися коректним введенням ПІН-коду, що прирівнюється до власноручного підпису.

"Транзакції здійснено з введенням двох кодів авторизації (ОТП та ПІН) з боку клієнтки банку. При цьому, факт її звернення до поліції з заявою про вчинення кримінального правопорушення, як і сама по собі постанова органів досудового розслідування про визнання особи потерпілою у кримінальному провадженню є процесуальною дією слідчого, яка жодним чином не встановлює суттєвих обставин кримінального провадження, яке може бути закінчено як закриттям кримінального провадження із встановленням відсутності події кримінального правопорушення або не встановленням достатності доказів для доведення винуватості особи та інше, так і направленням обвинувального акту до суду", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.