Депутатка Пташник розповіла про зустріч щодо очищення водойм у Голосієві.
У Голосіївському парку відбулася зустріч профільних відомств щодо порятунку Горіхуватських ставків - учасники намітили план дій і розподілили, хто за що відповідатиме. Раніше у Київраді наполягали на порятунку водойм через постійний сморід і загиблу рибу. Головна підозра - вкиди через колектор, який роками стоїть недобудованим і не має відповідального власника. Депутатка Київради Вікторія Пташник розповіла про підсумки зустрічі у Facebook. Вона зазначила, що процес буде довгим і складним, але міський голова Віталій Кличко обіцяв особисту підтримку.
У зустрічі, про яку йдеться у дописі Вікторії Пташник, взяли участь Департамент захисту довкілля, КП "Плесо", КП УЗН, Інститут гідробіології та громада Голосіївського району. Учасники обговорили, як усунути причину постійного забруднення ставків, кого зобов'язати взяти на баланс недобудовані очисні споруди і хто проведе наукове дослідження стану водойм.
"Ще наприкінці 90-х років Голосіївська РДА виступала замовником будівництва очисного колектора, однак ніхто нічого не збудував, є якась недобудова, знаходиться на балансі невідомо у кого", - написала Вікторія Пташник, депутатка Київради, у своєму Facebook.
За словами депутатки, колектор, через який підозрюють вкиди, перебуває на балансі ШЕУ, підпорядкованого Київавтодору. Тому усунути проблему можуть лише спільними зусиллями - тут знадобиться допомога Голосіївської РДА та Департаменту комунальної власності. Окремо КП УЗН звернеться до Інституту гідробіології, щоб отримати науковий висновок про те, як реанімувати ставки вже зараз і в перспективі, коли причину забруднення нарешті усунуть.
"Чесно кажучи, прозріваю, що всі ці КП, Департаменти, РДА тощо між собою не спілкуються, бо всі один одного знають, а просто набрати і запитати, не можуть", - зазначила Вікторія Пташник.
Ще одне питання, яке залишається відкритим, - дощова каналізація, або лівньовка. Ні Департамент захисту довкілля, ні КП "Плесо" не мають інформації про те, куди саме вона веде, тож цю інформацію мають надати у Департаменті містобудування. Пташник додала, що під час зустрічі учасники дізналися про виявлену біля ставків червонокнижну п'явку - і це, за її словами, дає надію, що екосистему водойм ще можна відновити.
Учасники зустрічі домовилися рухатися покроково: спершу з'ясувати, кому реально належить недобудований колектор, а вже потім говорити про фінансування експертиз і подальшого очищення ставків. Пташник наголосила, що процес обіцяє бути довгим, однак учасники наради принаймні зрозуміли, з чого починати і хто за що відповідатиме.
Раніше Інформатор повідомляв, що київські екологи запустили у ставки живі мікроорганізми - біопрепарат "Аква Тріт" мав поглинати органічний мул із дна та відновлювати якість води. Це стало першим практичним кроком після того, як депутатка Київради Олеся Пинзеник понад рік добивалася дій від міської влади. Також ми писали, що у Києві намагалися почати порятунок гнилих та замулених ставків, коли Пинзеник встановила, що причина занепаду водойм - недобудовані й нефункціональні водоочисні споруди.