ТРЦ і житло в урочищі Самбурки будуватимуть на місці колишнього концтабору - історик

Виявляється, що на території майбутньої забудови впродовж 1942-43 років існувало відділення нацистського Сирецького концтабору, і, хоч інформації про нього досить мало, відомо, що там катували ув'язнених голодом, били і навіть страчували

Забудовник ТРЦ скандал концтабір історія Голосіївський район
На території Голосіївських урочищ існував філіал Сирецького концтабору, де морили голодом та страчували в'язнів

Рішення Київради від 4 липня про продовження дії договорів оренди під забудову у Голосіївському районі Києва має морально-етичну сторону. Йдеться про три ділянки в урочищах Китаїв та Самбурки, що передали під масштабне будівництво ПАТ "Київська овочева фабрика" (а девелопером буде компанія KAN Development Ігоря Ніконова). З'ясувалося, що на частині території урочища Самбурки з 1942 по 1943 роки існувало відділення нацистського Сирецького концтабору.

Про непрості морально-етичні аспекти забудови повідомив відомий історик, радіоведучий, науковий співробтник Інституту історії України НАНУ Олександр Алфьоров у Facebook. За його словами, на території урочища Болгарського та частині урочища Самбурки у період з 1942 по 1943 роки існувало відділення нацистського Сирецького концтабору.

"Інформації про це відділення надзвичайно мало. Завдячуючи низки зізнань на допитах НКВД та спогадам місцевих мешканців вдалось з’ясувати, що нацистами на цих землях було створене "підсобне господарство" Сирецького концтабору. У ньому постійно утримувалось близько 300 військовополонених та порушників закону окупаційної адміністрації", - зазначає у дописі Олександр Алфьоров.

Так, бараки для ув'язнених, за його словами, знаходились на території Болгарського урочища. А у документах, що нині відкриті для громадськості, зафіксоване жорстоке поводження з утриманими, побиття, голод та страти.

Ще однією підставою не віддавати урочище Самбурки під забудову, зазначив фахівець, є його історичне значення для столиці: адже ці місцини відомі за джерелами з 17 століття: тут діяла лаврська економія та монастирський цвинтар. Та й сама назва "хутір Болгарський", каже історик, з'явилася після того, як тут було ув'язнено голову болгарської церкви, митрополита Йосипа Сокольського, якого ще 1861 року викрали російські агенти з Константинополя і силою утримували там до смерті у 1879 році.

Зазначимо, що на трьох ділянках загальною площею понад 50 гектарів забудовники планують створити новий житловий район із ТРЦ, офісами та майже шістьма тисячами квартир. За містобудівними розрахунками, в новому районі проживатимуть 15,3 тисячі людей, розрахункова кількість місць у паркінгу — понад 2,8 тисяч.

Як громада рятувала Китаїв та Самбурки від забудови, а Київрада - знехтувала її думкою

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у четвер, 4 липня, депутати Київради продовжили дію договорів оренди для трьох ділянок у Голосіївському районі столиці. Йдеться про поновлення договорів для ПАТ "Київська овочева фабрика", що планує масштабну забудову в урочищі Самбурки. Насправді, будівництво планує компанія KAN Development Ігоря Ніконова - забудовник входив у команду нинішнього міського голови, Віталія Кличка, і вже встиг попрацювати його першим заступником у КМДА.

Також ми розповідали, що спроби врятувати через суди археологічну пам'ятку в урочищі Китаєво почалися 2023 року. Вже у січні нинішнього року почалися тривалі засідання - вони стосувалися подій 20-річної давнини (саме 2004-го Київрада передала 4 га землі компанії "Київська овочева фабрика" в оренду на 15 років. Згодом орендні строки було ще продовжено. До цієї землі додавалася інша - загалом нині йдеться про майже 60 га, які сцонцентрував у своїх руках забудовник.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube