В університеті заявили, що студента відрахували законно за невиконання навчального плану
Студента Київського політехнічного інституту імені Сікорського відрахували з фізико-математичного факультету. Його змусили укласти договір про надання освітніх послуг на платній основі. Для продовження навчання він сплачував по 1 500 гривень щомісячно з лютого по червень 2020 року, всього - 7 500 гривень.
Як йдеться у рішенні Оболонського районного суду Києва, 7 серпня 2017 року наказом ректора чоловіка зарахували до складу здобувачів вищої освіти за державним замовленням до Національного технічного університету України Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, фізико-математичний факультет, спеціальність 111 - математика. У період зимової сесії 2019-2020 років він успішно склав екзамени з усіх навчальних дисциплін.
21 січня 2020 року декан факультету повідомив студенту, що той не склав екзамени і відрахований та змусив укласти договір про надання освітніх послуг на платній основі. Вказаний документ підписаний 21 січня 2020 року, хоча наказ про відрахування виданий 27 січня 2020 року, тобто спочатку його змусили підписати договір, а потім вже відрахували. Для продовження навчання він сплачував по 1 500 гривень щомісячно з лютого по червень 2020 року, всього сплатив 7 500 гривень.
В університеті вказали, що студента відрахували законно за невиконання навчального плану. Так, під час зимової сесії 2019-2020 роках він отримав, зокрема за дисциплінами: теорія ймовірностей (екзамен) - 40 балів (оцінка "незадовільно"), функціональний аналіз (екзамен) - 30 балів (оцінка "незадовільно"). Таким чином, у нього виникла академічна заборгованість з вказаних навчальних дисциплін. Під час її ліквідації він отримав: теорія ймовірності - 45 балів (оцінка "незадовільно"), функціональний аналіз - 10 балів (оцінка "незадовільно").
"Студент не ліквідував академічну заборгованість з двох навчальних дисциплін, оскільки отримав менше ніж 60 балів зі 100. З цих підстав, його відрахували. Після цього він подав заяву про поновлення до складу студентів 3 курсу фізико-математичного факультету на контрактній основі. Договір був насправді укладений 3 лютого 2020 року, а не 21 січня 2020 року", - додали в університеті.
Позов чоловіка не задовольнили. Він не довів незаконності його відрахування, яке відбулось відповідно до ст. 46 Закону України "Про вищу освіту". Також громадянин не надав суду доказів на підтвердження укладення ним договору про надання освітніх послуг під впливом обману або під примусом.
"Наданими суду доказами, зокрема заліково-екзаменаційними відомостями, копії яких засвідчені у встановленому законом порядку, підтверджено, що позивач за результатами сесії 2019-2020 років отримав результати "незадовільно" з двох навчальних дисциплін, за результатами перескладання академічна заборгованість ліквідована не була", - додали в суді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.