Одразу декілька бучанців стверджують, що екіпажі швидкої не виїздили на виклики, пов'язані з погіршенням самопочуття через захворювання, пов'язані з серцем, вікові захворювання (підвищення тиску тощо), і навіть на виклик через перелам кінцівки
Мешканці Бучанської громади скаржаться на те, що на станції "швидкої" допомоги відмовляють у виїзді фельдшерів. Одразу декілька місцевих стверджують, що екіпажі не виїздили на виклики, пов'язані з погіршенням самопочуття через захворювання, пов'язані з серцем, вікові захворювання (підвищення тиску тощо), і навіть на виклик через перелам кінцівки. Втім, інші мешканці Бучі стверджують, що швидка приїздить вчасно і на будь-які виклики - відтак, скарги називають неправдивими.
На швидку поскаржилася у міському пабліку мешканка Бучі Тамара Ткаченко. Вона написала, що її подрузі стало зле декілька днів тому, ймовірно, через проблеми з серцем. Але коли жінка намагалася викликати допомогу, їй відповіли, що в Бучі "швидкої немає, і запропонували отримати консультацію лікаря по телефону".
У коментарях до допису інші бучанці стали ділитися схожими випадками. Так, Вікторія Меренкова, інвалід І групи у візку, зазначила, що на її виклик не приїхала швидка, хоча стан її здоров'я раптово погіршився.
"Стало дуже погано, а я була вдома сама. В мене дуже крутилося в голові, біль за грудиною, тиск не могла якісно виміряти. Десь о 22:00 зібралася з силами і викликала швидку, але вони не приїхали - сказали, йдіть до сімейного лікаря. Це жахливо, я сама пропрацювала на швидкій 10 років у Києві, і ніколи такого не було, щоб відмовляли у виїзді бригади. Тим паче, виклик був профільний", - зазначила вона.
Також на виклик поскаржилася мешканка Бучі Оксана Павлів: вона не поточнила, на що саме скаржилася, але зазначила, що фельдшери на виклик не виїхали, натомість її перемкнули на консультантів, що допомогли обрати потрібні ліки. Ще одна бучанка, Вікторія Салівоненко, розповіла, що на станції швидкої допомоги відмовили у виїзді її знайомим, хоча виклик був через перелам кінцівки в їх сина (хоча у цьому випадку йшлося про "кримінал", уточнила вона, відтак, спочатку приїхати мали все ж правоохоронці).
Зазначимо, що паралельно зі скаргами на невиїзди екіпажів швидкої низка коментаторів розповіла про позитивні випадки спілкування із фельдшерами. Вероніка Ворох написала, що навесні 2024-го викликала швидку до свого сина, і карета прибула за 5 хвилин. А Ольга Канівець зазначила, що протігом 1,5 років викликала швидку 5-7 разів, і кожного разу фельдшери прибували на виклик.
Нагадаємо, у травні в Києві сталася трагедія, коли на озері Вербному у Оболонському районі відпочивала група з кількох підлітків. Один з них, 14-річний хлопець, пішов купатись та почав тонути. Зрештою, коли приїхали рятувальники та швидка - знайшли вже мертве тіло. Втім, свідки кажуть, що події розгорталися трохи по-іншому.
Також ми писали про ДТП на просп. Миру у Дніпровському районі Києва, коли швидка, що рухалася з увімкненими проблисковими маячками на червоний сигнал світлофору, зітнулася з легковиком і перекинулася. За попередньою інформацією, водій легковика не надав перевагу в русі кареті швидкої.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.