Сліпить капітально: водії Київщини скаржаться на дивні пристрої зі стробоскопами - про що йдеться

Читать на русском

З січня поліція почала встановлювати елементи системи "Безпечне місто", обладнані яскравими світловими сигналами для поліпшення ідентифікації

Читать на русском
Встановлення засобів безпеки на дорогах
Спеціальних знаків для позначення стробоскопів немає, тому незвичні до такого явища водії можуть лякатися блимання

З січня поліція почала встановлювати елементи системи "Безпечне місто", обладнані яскравими світловими сигналами для поліпшення ідентифікації

Водії Київщини почали скаржитися на пристрої, встановлені над дорогою на Софіївській Борщагівці у столиці та подекуди в області, що мерехтять яскравим світлом. Світлові імпульси спалахують раз на декілька секунд, що може викликати короткочасне засліплення водіїв. Виявилося, йдеться про незвичайні камери фіксації порушення ПДР.

Скаржитись на яскраве блимаюче світло почали мешканці Київщини напочатку січня. Найперше пристрій з'явився на Софіївській Борщагівці. Потім - у місті Вишневому, причому там його розмістили над неосвітленою ділянкою дороги, ще й так, що "добиває" до вікон сусідніх будинків.

"Що то за стробоскоп поставили по вул. Василя Стуса? Сліпить капітально, можна й ДТП зробити", - скаржиться Віктор Бур'ян в міську групу Вишневого під Києвом.

Як виявилося, йдеться про звичайні камери автоматичної фіксації порушення ПДР, у яких встановлено стробоскоп - пристрій, що генерує часті та яскраві спалахи світла. Його основною функцією є демонстрація сильно вібруючих об'єктів чи тих, що перебувають у русі, що дає можливість створити ефект "нерухомості". Камери було встановлено поліцією - як у Києві, так і в області, як частину системи "Безпечне місто". Так, мешканці Вишневого у пабліках розповідають, що, коли почали скаржитись на міську телефонну лінію, оператор відповів: камери зі стробоскопами було встановлено поліцією, тому й "всі питання до них".

Виробники камер пояснюють, що при використанні стробоскопу можна отримати більш якісне зображення. Кожен світловий імпульс надає яскраву картинку, що дає можливість чітко розгледіти об'єкти перед об'єктивом камери, навіть якщо вони рухаються з великою швидкістю. Скажімо, без стробоскопу камера зафільмує лише номер автівки, а з наявністю світлового сигналу "побачить" ще й водія з пасажирами всередині транспортного засобу.

У Києві створять Єдину систему відеонагляду

Нагадаємо, днями Інформатор розповідав, що у Києві запрацює Єдина система відеонагляду, що охопить тисячі камер спостереження у метро та навчальних закладах. До неї будуть підʼєднані тисячі камер відеоспостереження, які розташовані на дорогах, у місцях великого скупчення людей. Цей інструмент покликаний забезпечити безпеку та порядок у публічних місцях.

Також ми писали, що з 1 січня на дорогах Київщини запрацювали вісім нових камер автофіксації ПДР. У самій столиці відновили роботу одного пристрою, що знаходиться поряд зі ст.м. "Лівобережна" на Броварському проспекті (напрямок - у сторону станції метро з боку Броварів). А у області відновили роботу камери біля сіл Калинівка, Віта-Поштова, Велика Солтанівка, а також ще 4 нових пристрої у Борисполі та на автодорозі М-01.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.