Скільки заробляє та чим володіє уповноважена Київради з прав людей з інвалідністю Леся Петрівська

Читать на русском

Уповноважена Київради з прав людей з інвалідністю Леся Петрівська опублікувала виправлену декларацію за 2022 рік. Ми також порівняли її з деклараціями за 2 попередні роки. У перший рік повномасштабної війни чиновниця у мерії заробила лише 245 428 грн. Вона має 50 тис. грн та 25 тис. дол. заощаджень. Власного житла у Петрівської поки немає, натомість є легка вантажівка "Газель"

Читать на русском
Скільки заробляє та чим володіє уповноважена Київради з прав людей з інвалідністю Леся Петрівська
Леся Петрівська у команді Віталія Кличка щонайменше з 2020 року

Уповноважена Київради з прав людей з інвалідністю Леся Петрівська опублікувала виправлену декларацію за 2022 рік. Ми також порівняли її з деклараціями за 2 попередні роки. У перший рік повномасштабної війни чиновниця у мерії заробила лише 245 428 грн. Вона має 50 тис. грн та 25 тис. дол. заощаджень. Власного житла у Петрівської поки немає, натомість є легка вантажівка "Газель"

1 березня 2024 року уповноважена Київради з прав людей з інвалідністю Леся Петрівська подала виправлену декларацію за 2022 рік. Ми дослідили, скільки підлегла Віталія Кличка заробляла у 2020, 2021, 2022 роках і чим володіє. Дохід за 2022 рік склав 275 248 грн, у 2021 році - 317 тис. 355 грн, у 2020 році - 595 тис. 71 грн. Детальніше про біографію та дані декларацій Лесі Петрівської читайте у матеріалі Інформатора.

За 2022 рік уповноважена Київради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська на основному місці роботи заробила 245 тис. 428 грн, а ще 29 тис. 820 грн, працюючи за сумісництвом на телеканалі ТРК “Всесвітня інформаційна служба” Савіка Шустера та Павла Єлізарова (загалом за рік 275 тис. 248 грн). За 2023 рік чиновниця ще не подала декларацію. У 2021 році  заробила 89 тис. 402 грн у Київраді, 178 тис. 920 грн на ТРК “Всесвітня інформаційна служба”, 49 тис. 33 грн в Українському товаристві глухих (загалом - 317 тис. 355 грн).

Також Леся Петрівська подавала декларацію за 2020 рік. Тоді вона ще не працювала у Київради та загалом заробила 595 тис. 71 грн. З них 209 тис. 204 грн на Національній суспільній телерадіокомпанії України, 168 тис. 350 грн на телеканалі “Прямий”, 129 тис. 202 грн у Савіка Шустера, 88 тис. 297 грн в Українському товаристві глухих.

Уповноважена задекларувала у себе 49 тис. грн та 25 тис. дол. готівкою, 822 грн та 1 дол. та банківських рахунках. У перший рік війни Леся Петрівська не витрачала нічого зі своїх заощаджень, а навпаки відклала на життя майже 50 тис. грн. Власного житла у чиновниці немає. Зазвичай декларанти вказують чужу нерухомість, у якій проживають. У 2021 році держслужбовиця вказувала, що користується квартирою Станіслава Петрівського (62 кв. м) у Києві.

Леся Петрівська вказала, що володіє “газелькою”: вантажним автомобілем ГАЗ 33104-318 2007 року випуску, набутий у 2016 році за 350 тис. грн. Леся Петрівська входить до складу Всеукраїнської асоціації перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю. Вона є однієї з засновниць цієї організації. 

Робота Лесі Петрівської

Леся Петрівська народилася у Києві наприкінці 1986 року. Батьки її з інвалідністю. У 2010 році закінчила Київський національний університет культури та мистецтв за спеціальністю “Викладач та теорії культури”. У 2013 році закінчила Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова, де навчалася на вчителя шкіл для глухих і слабочуючих, сурдопедагог дошкільних установ.

Петровська протягом своєї кар’єри понад 16 років до приходу у владу Києва працювала перекладачкою мовою жестів на телеканалах “СТБ”, ТРК “Україна”, “Прямий”, UA: “Суспільне”, UA “Культура”, UA “Крим”, ТРК “Київ” та інших. Як перекладач жестової мови співпрацювала з Міністерством охорони здоров'я, Київською міською державною адміністрацією та іншими держструктурами. Працювала сурдоперекладачкою на брифінгах київського мера Віталія Кличка.

У листопаді 2020 року Леся Петрівська стала депутатом Київради від партиї “УДАР”. Вона балотувалася по Деснянському району від партії мера та отримала 447 голосів виборців. Входила до складу депутатської комісії з питань охорони здоров’я та соцполітики. 23 лютого 2021 року 99 зі 120 депутатів Київради проголосували за призначення Лесі Петрівської Уповноваженою Київради з прав людей з інвалідністю. Після цього вона склала свій депутатський мандат. 

Станом на початок 2021 року у Києві було зареєстровано близько 160 тисяч осіб з інвалідністю, а ще більше маломобільних людей. Задачею Петрівської є зробити життя в місті більш комфортним для цих людей. Київ став першим містом, в якому з’явилася така посада. У своїх планах Петрівська хотіла наслідувати досвід Польщі зі створення комфортних умов для маломобільних груп населення.

Мер Києва Віталій Кличко (по центру) та уповноважена з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська (праворуч)
Мер Києва Віталій Кличко (по центру) та уповноважена з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська (праворуч)

З початком повномасштабної війни пріоритетами у роботі Петрівської стала також організація евакуації маломобільних громадян та людей з інвалідністю. В перші місяці війни влада Києва організувала евакуацію тисяч таких людей за місто та за кордон. Важливим спрямуванням роботи є надання гуманітарки маломобільних групам населення (продуктові набори, засоби гігієни тощо). А ще це облаштування укриттів, доступних для маломобільних громадян. Під час повномасштабної війни окремим громадянам збільшили підтримку в 1,5-2 рази. У медзакладах готові приймати пацієнтів з порушенням зору. У 2023 році велися роботи по встановленню пристроїв звукового сповіщення на світлофорах - для людей з вадами зору. З початку повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю у місті тільки зросла, у т.ч. за рахунок постраждалих військових.

Влітку 2023 року у Кличка прозвітували, що надали 455 особам з порушенням слуху смарт-годинники, які сповіщатимуть про повітряну тривогу. За даними Петрівської, у Києві зареєстровано близько 5 тисяч осіб з порушеннями слуху. Близько 400 із них з перших днів повномасштабного вторгнення залишаються в місті.

Чому станцію метро «Дніпро» відкрили саме зараз після 2-річного закриття? І якщо не туристичний потік, то що спонукало до такого рішення? До того ж містобудівник Георгій Розумовський висловив занепокоєння щодо стану моста Метро, який прямує поряд зі станцією. Чи має це якийсь зв'язок? Запрошуємо до розмови з транспортним експертом Дмитром Беспаловим для детального аналізу ситуації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.