Скандал із виплатами мобілізованим киянам: активістка заявляє, що 30 тисяч отримують далеко не всі

У Києві далеко не всі громадяни, мобілізовані після 1 грудня 2023-го, отримують одноразову грошову допомогу у 30 тис. грн, призначену Київрадою: у КМДА стверджують, що миттєво перераховують кошти, але насправді ситуація далека від ідеальної

КМДА Київрада мобілізація соціальна допомога
Київська активістка Юлія Нікітіна на прикладі одного з військовослужбовців доводить, що гроші сплачують не всім

У Києві далеко не всі громадяни, мобілізовані після 1 грудня 2023-го, отримують одноразову грошову допомогу у 30 тис. грн. Хоча у КМДА й кажуть, що "миттєво" сплачують кошти, тільки-но отримавши списки від ТЦК та СП, насправді ситуація далека від ідеальної. Так, районні ТЦК не завжди вчасно передають дані про мобілізованих до міського ТЦК - затримка може скласти два та більше місяці. Цікаво, що у самих ТЦК "звертають" все на саму КМВА - вона, мовляв, прийняла спеціальні положення щодо того, як і коли передавати списки.

Про проблеми з виплатою матдопомоги киянам, що були мобілізовані та мають право на одноразові кошти у розмірі 30 тис. грн від КМДА, розповіла у Facebook Юлія Нікітіна, громадська активістка, засновниця ГО "Культура проти хамства" та проєкту "Енциклопедія громадянина". Вона відслідковує долю свого знайомого, на ім'я Матвій, якого мобілізували у перших числах липня. Станом на початок жовтня, згідно з постом Нікітіної, військовослужбовець свою виплату ще не отримав.

Як пише активістка, наприкінці серпня у пості вона виклала стисло обставини проблеми. У коментарі під ним директор Департаменту соцполітики КМДА Руслан Світлий зазначив, що кошти сплачуються виключно згідно з даними, що надають місту ТЦК та СП.

"Всі надані нам списки ТЦК та СП відпрацьовуються і сплачуються містом миттєво. На сьогодні жодних проблем з коштами чи простроченої виплати в нас немає", - додав Світлий.

Нікітіна зв'язалася з Шевченківським ТЦК, і у телефонній розмові їй повідомили, що дані щодо мобілізованих з району не були передані до міського ТЦК впродовж більше, ніж 2 місяців (у цей часовий проміжок потрапляв також знайомий військовозобов'язаний активістки). Також її співрозмовник у районному ТЦК повідомив, що затримка обумовлена певними правилами, що КМВА встановила у "положенні" - хоч Київрада і вирішила, що дані мають передаватися щомісяця.

Зрештою, активістка звернулася з запитом до самої КМДА. Відповідь їй надійшла з Департаменту муніципальної безпеки: там повідомили, що міський ТЦК нібито передає списки вчасно, у тому числі - й громадян від Шевченківського району. Причому дані ці, нібито, надійшли ще на початку серпня.

"Вказані документи було своєчасно опрацьовано та в установленому порядку було здійснено виплату одноразової адресної матеріальної допомоги шляхом зарахування на картковий рахунок", - зазначено в листі за підписом голови Департаменту мінбезпеки Романа Ткачука.

Втім, свою виплату військовослужбовець, долею якого опікується Юлія Нікітіна, так і не отримав. Що, на думку активістки, може свідчити про те, що деяким мобілізованим киянам перераховують допомогу лише на папері.

Проєкт "Захисник Києва" починався з конфузу та непорозумінь

Нагадаємо, про те, що Київ виплачуватиме 30 тисяч гривень громадянам, мобілізованим після 1 грудня 2023 року, Інформатор писав ще в лютому 2024-го. Допомогу мають нараховувати в безготівковій формі на соціальний (зарплатний) рахунок автоматично, без участі мобілізованого, також ці кошти мають перераховувати на муніципальні "Картки киянина".

Тоді ж, в лютому, ми зазначили, що кияни-новобранці, що були мобілізовані до лав ЗСУ, на той час ще не почали отримувати матдопомогу розміром у 30 тисяч гривень згідно з програмою "Захисник Києва". Розпорядження Київради було затверджено ще в грудні 2023 року, втім, станом на 8 лютого мобілізовані ще не почали отримувати кошти. Доплати ж мали розпочатися ще в грудні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube