Що шукали в адмінбудівлях столичних ТЕЦ: деталі від ДБР

Читать на русском

Втручання в технологічний процес вироблення електроенергії та тепла не здійснювалося

Читать на русском
Що шукали в адмінбудівлях столичних ТЕЦ: деталі від ДБР
В ДБР розповіли про обшуки на києвських ТЕЦ

Втручання в технологічний процес вироблення електроенергії та тепла не здійснювалося

27 жовтня працівники ДБР проводили обшуки в адміністративних будівлях столичних теплоелектроцентралей. Метою обшуку на ТЕЦ - вилучення документації про допуск на об’єкти працівників та техніки підрядника у 2022-2023 роках. А також бухгалтерська документація з результатами виконання робіт.

Про це повідомили в ДБР.

«Слідчі дії проводяться з суворим дотриманням рекомендацій служб, які забезпечують безпеку стратегічних об’єктів», - йдеться в повідомленні.

Обшуки відбувалися в межах розслідування кримінального провадження за фактом зловживання службовими повноваженнями працівниками комунальних підприємств під час ремонту обладнання ТЕЦ.

Зокрема, перевірялася інформація про виведення виділених на ремонт грошей на рахунки підприємства з ознаками фіктивності для подальшого переведення у готівку та привласнення. Перевірялася також інформація, що самі роботи, відповідно до укладених у 2022 році договорів, фактично не виконувались. Особливу увагу ДБР звертає на те, що у ході слідчих дій відеозапис зовнішнього вигляду об’єктів критичної інфраструктури не здійснювався, сторонні особи у проведенні обшуків участі не брали.

«Слідчі ДБР виконують всі встановлені законодавством вимоги щодо інформаційної безпеки та рекомендації служб, які забезпечують безпеку стратегічних об’єктів. Втручання в технологічний процес вироблення електроенергії та тепла не здійснюється. Слідчі працюють лише з документацією, яка зберігається в адміністративних приміщеннях та добровільно видається», - запевнили в службі.

Одночасно слідчі дії проводилися у підрядній організації, яка була виконавцем робіт. Досудове розслідування щодо ТЕЦ здійснюється за статтями зловживання владою та службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364, ч. ст. 366 КК України). Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.