Прилетіла на Шахеді: у елітному київському магазині Дари моря продають томатну пасту з Ірану

На полицях київського магазину "Дари моря" помітили томатну пасту, що походить з Іранської ісламської республіки: містяни в шоці, і вже іронізують, що ті ж-таки Шахеди руйнували й склади самого магазину

Томатна паста Іран магазин Дари моря
Томатну пасту, віднайдену в магазині "Дари моря", виробили "на 60-му кілометрі старої дороги Шираз-Ісфахан перед перехрестям Арсанджан". Фото: Facebook Володимир Рунець

На полицях київського магазину "Дари моря" помітили томатну пасту, що походить з Ірану. Йдеться про випадковий збіг, чи халатну некомпетентність постачальників - невідомо, втім, факт наявності продукту з ворожої країни добряче розлютив киян. Адже, хоч між країнами формально й немає стану війни, про добрі стосунки годі й говорити - Київ щотижня здригається від ударів Шахедів, розроблених іранськими конструкторами й переданих РФ, як технологія терору.

Про іранську томатну пасту на поличках магазину "Дари моря", що на вул. Павлівській у Шевченківському районі Києва, розповів столичний медійник Володимир Рунець. Він зауважив, що наявність іранських продуктів на полицях київських крамниць у розпал повномасштабного вторгнення РФ до України є обурюючим фактом, попри усі пояснення про походження товару. Яких, до речі, у магазині не надали - персонал, мовляв, розводить руками.

"Хто-небудь мені розкажіть, як томатна паста з Ірану потрапила на полиці столичного магазину Дари Моря?! Прилетіла на шахеді, бл..? Окремо порадувала адреса виробництва: 60 кілометр старої дороги перед перехрестям Арсанджан. З цього хоч поржати можна. З іранських продуктів в Україні - ні", - зазначив Рунець у дописі.

Зауважимо, що на етикетці є написи трьома мовами: англійською, російською та на фарсі. Українського перекладу, або даних про офіційного імпортера, не видно - відтак, томатна паста "порушує" українське законодавство вже самим фактом появи на полицях. Тому її можна розцінювати, як "контрабандну" - адже невідомо, чи проходила продукція митне оформлення.

У коментарях кияни-дописувачі зауважили, що між Україною та Іраном, принаймні, формально стану війни немає (як, зрештою, немає його й між Україною та країною-агресоркою РФ). Тому проблема лежить лише у морально-етичній площині. А Віталій Лямічєв додав, що на столичних базарах є чимало іранських фініків - країна є їхнім виробником.

"Іронія, або навіть гротеск, полягає ще в тому, що на склади і на виробництво підприємства "Дари моря" прилітали шахеди", - зауважила під дописом Галина Торчило.

Раніше у магазинах EVA "спалили" зубні щітки для ринків Росії та Білорусі

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що мережа магазинів EVA виставляла на свої полиці товари, призначені для ринку Росії та Білорусі. Йдеться про зубні щітки, вироблені у Індії - їх, за спостереженням Інформатора, розміщували так, щоб швидше продати. Обурення киян викликав вже самий факт того, що на третьому році повномасштабної війни звідкись взялися "російські" товари у Києві, а хтось із адміністрації EVA прийняв рішення про їхній продаж у мережі.

А ще, ми розповідали про дивну історію: Україна не може повернути додому, на Київщину, з Греції дітей-сиріт. Вісім вихованців притулку "Родинний затишок" евакуювали до південної Європи ще на самому початку повномасштабного вторгнення. Тепер їхнє повернення заблокувала прокуратура Афін - підставою стало, нібито, прагнення забезпечити інтереси дітей, але українська сторона каже як про мізерні умови утримання вихованців, так і про неналежне виховання, зокрема, діти вже почали забувати українську мову.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити