Поліція Київщини спростовує роздачу повісток її особовим складом, але є важливе доповнення військової комендатури

Читать на русском

Начальник поліції Київської області каже, що задіяти його підлеглих у мобілізації можна, але лише за зверненням ТЦК

Читать на русском
Мобілізаційні заходи в Україні
Поліція Київщини спростовує роздачу повісток її співробітниками на блокпостах

Начальник поліції Київської області каже, що задіяти його підлеглих у мобілізації можна, але лише за зверненням ТЦК

Поліція Київської області спростовує інформацію про роздачу повісток її особовим складом. Начальник поліції Київщини каже, що єдиною функцією співробітників є проведення заходів безпеки. А будь-яку іншу діяльність, включно зі здійсненням адмінзатримання "ухилянтів", проводять лише у відповідь на звернення територіальних центрів комплектування (ТЦК).

Про те, що до співробітників поліції Київщини, які задіяні до перевірки автівок на блокпостах, не доводився наказ про розповсюдження повісток, повідомив її начальник Анатолій Щадило. Він каже, що його підлеглі виконують виключно поліцейські функції.

"Поліцейські Київщини на блок-постах не займаються цілеспрямованою перевіркою громадян для подальшої мобілізації, а виконують виключно поліцейські функції... а саме забезпечують заходи безпеки шляхом посиленого контролю за пересуванням громадян, транспортних засобів, вантажів тощо", - цитує Андрія Щадила поліція Київщини у Facebook.

Втім, за його словами, мобілізаційні заходи для поліцейських столичного регіону все ж є частиною їх функціоналу - на підставі постанови Кабінету Міністрів від грудня 2022 року. Також для того, щоб задіяти поліцейського у мобілізаційних заходах, потрібне звернення ТЦК.

"Заходи, пов’язані з мобілізацією (здійснення досудового розслідування, адміністративного затримання) поліцією проводяться виключно на підставі постанови... і лише за зверненнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки регіону", - додав Щадило.

У військовій комендатурі вважають, що поліція має допомагати

Варто зазначити, що військовий комендант Київщини, підполковник Руслан Олійник зробив напередодні гучну заяву про те, що блокпости є "стабільно діючим засобом" пошуку неблагонадійних осіб, до числа яких входять ті, хто ухиляється від мобілізації. Так, за його словами, специфічних вказівок для поліції з приводу мобілізації, дійсно, не було. Але є нюанс: громадяни підлягають перевірці по базі розшукуваних осіб.

"Якщо співробітники поліції по базі перевіряють людину і бачать, що особа перебуває в розшуку як така, що ухиляється від призову, або не поновила облікові данні в ТЦК та СП, то, звісно, в такому разі співробітники територіального центру комплектування будуть виписувати таким громадянам повістки", - зазначив Руслан Олійник.

Еволюція мобілізації: від візитів до спортзалів до блокпостів з повістками

Нагадаємо, що в Україні посилюються мобілізаційні заходи. Спочатку, 8 грудня, співробітників ТЦК помітили у столичних спортзалах. З'явилося відео, нібито, "ловів" одного з клієнтів фітнес-центру у Києві.

Трохи згодом, 25-26 грудня, на вулицях Києва з'явилися вже блокпости з військовими та представниками інших оборонних структур. І, хоч даних про вручення повісток напочатку не було, чутки про це почали ширитися Мережею. Трохи згодом дані про видачу документів про необхідність з'явитись до ТЦК підтвердилися.

Зрештою, і в Київській області на блокпостах з'явилися представники ТЦК. 2 січня представники структури прямо підтвердили, що перевіряють на блокпостах ухилянтів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.