Центр організації дорожнього руху проаналізував рівень та причини аварійності на території столиці за 9 місяців 2024 року
У Києві зростає кількість дорожньо-транспортних пригод і, на жаль, кількість учасників дорожнього руху, що отримують травми через аварії. Із позитивного лише один момент: у порівнянні з 9-місячним періодом 2023 року знизилася статистика щодо загиблих внаслідок ДТП. Якщо минулоріч на дорогах столиці загинула 81 особа, то у 2024-му - 75.
Усі інші показники, на жаль, погіршилися, свідчить аналітичний огляд рівня аварійності на території Київа за 9 місяців 2024 року, створений Центром організації дорожнього руху столиці. Загалом серед інших регіонів, за винятком окупованих територій та тих, де ведуться постійні бойові дії, Київ за кількістю ДТП посідає третє місце із показником 1628 аварій. Попереду лише Львівська та Дніпропетровська області, щодо Київської області, вона на п’ятій позиції - за 9 місяців тут сталося 1498 аварій.
Якщо порівнювати з аналогічним періодом 2023 року, загальна кількість ДТП на дорогах столиці збільшилася на 13%. При цьому статистика аварій з тілесними ушкодженнями зрозла на 11,2%. Проте випадків загибелі людей стало менше на 7,4%.
Аналіз дат, коли відбувались аварії, свідчить про те, що киянам треба бути максимально обережними щонайменше двічі на тиждень. Причому для водіїв найгірший день - це п’ятниця, підтверджує статистика, адже 16,5% аварій сталися в останній день робочого тижня. Що стосується ДТП із травмованими або загиблими, найчастіше це відбувається в середу - 16% від усіх ДТП, що призвели до ушкоджень водіїв, пасажирів та пішоходів.
Щодо часу, то в будь-яких випадках “винуваті” вечірні години: найбільша кількість аварій спостерігається о 17-й годині, ДТП з тілесними ушкодженнями - о 19-й.
Цікава і статистика причин, оприлюднена Національною поліцією. До ТОП-5 увійшли:
Якщо ж казати про ДТП, що призводять до травмування людей, то тут є співпадіння щодо головної причини - порушення правил маневрування. На другому місці - порушення правил проїзду пішохідних переходів. А третя причина тілесних ушкоджень - перевищення безпечної швидкості водіями.
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що з 1 листопада на восьми ділянках Києва вводяться нові обмеження швидкості. Тепер на низці вулиць дозволено їхати не більше ніж 50 км/год. За перевищення встановлених обмежень швидкості руху більше як на 20 км/год водіям загрожує штраф у розмірі 340 гривень.
Також ми розповідали про ДТП, що сталося на вул. Вадима Гетьмана 21 жовтня. Тоді старий фургон-хлібовоз влетів у задню частину маршрутки на великій швидкості. Від потужного удару постраждали п’ятеро пасажирів, і одна жінка загинула в кареті "швидкої".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.