Перша черга Національного військового кладовища під Києвом коштуватиме майже два мільярди гривень

Меморіал завершать будувати в межах Гатненської громади наприкінці 2025 року, а першу чергу обіцяють здати вже впродовж двох місяців, тоді ж на кладовищі з'являться перші поховання

Національне меморіальне кладовище Київська область тендер
Перший етап робіт передбачає будівництво заїзду до меморіального комплексу, площі перед входом та частини сектору для поховань

Перша черга будівництва Національного військового меморіального кладовища на Київщині коштуватиме бюджету понад 1 млрд 801 млн гривень. Роботи з облаштування мають завершитися до кінця 2025 року. А будуватимуть об'єкт в межах Гатненської громади у Київській області.

Вартість будівництва першої черги зазначена у тендері, що з'явився нещодавно у системі Prozorro. Відомо, що на земельній ділянці площею 260 гектарів облаштують військове кладовище, церемоніальну площу, будинок трауру, крематорій, музейно-виставковий комплекс тощо. Причому підготовчі роботи для будівництва першої черги меморіального комплексу вже розпочалися навесні.

Будівництво відбуватиметься у два етапи. Частину комплексу збираються ввести в експлуатацію вже до кінця серпня, або напочатку вересня 2024-го. Тоді ж планують здійснити перші поховання. Перший етап робіт передбачає будівництво заїзду до меморіального комплексу, площі перед входом, частини сектору для поховань та площі для проведення церемоніалу. Повністю завершити зведення Національного кладовища планують до 2027 року.

Схожий на Арлінгтон у США: яким буде Національний меморіал

А ще у грудні 2023-го Інформатор розповідав про те, як виглядатиме Національне військове кладовище на Київщині. При його проєктуванні було враховано закордонний меморіальний досвід, зокрема, всесвітньо відомого Арлінгтонського національного цвинтаря у США. Надгробні плити буде витримано у єдиному стилі, що відповідає статусу національного меморіалу. Проєктом передбачено організацію постійно курсуючих шатлів від основних транспортних вузлів до меморіального комплексу.

У березні ж 2024-го Кабінет міністрів офіційно затвердив рішення щодо розміщення Меморіального кладовища військових біля селища Гатного, що прилягає до Києва. Уряд офіційно визначив дві ділянки у Гатненській громаді Фастівського району Київської області. Всього на створення кладовища тоді було виділено 515 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

КИЇВ: Останні новини

У соцмережах пишуть про радіоактивну хмару з Чорнобилю у бік Києва: що відбувається насправді

Скоро не буде кому працювати: в Кличка скаржаться на кількість кримінальних проваджень проти посадовців КМДА

Сподіваємось, скоро будете тут вже вдома: друга людина у Ватикані приїхала до київського костелу св. Миколая

Ще один шляхопровід у Києві відремонтують за майже півмільярди гривень: де саме він розташований і що зроблять

Світлофори зроблять розумними: Київ закупає дорожні контролери за майже 11 мільйонів гривень

Елегантне рішення проблеми з Садибою Зеленських: власник підписав папір про відновлення будівлі

Знеструмлюють ще активніше: що буде зі світлом у Києві 23 липня

У селі на Київщині встановлюють сучасну сонячну електростанцію вартістю майже 3 млн грн

У Києві таксисти увімкнули дощовий тариф: наскільки здорожчали поїздки

Поліція проводить трус у КМДА через трагедію на канатній дорозі у Києві

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube