Панамську компанію позбавили нерухомості на Трухановому острові у Києві - подробиці справи

Читать на русском

У серпні 2022 року стало відомо, що землі на Трухановому острові зацікавили компанію INSPIRATION SOLUTIONS S.A., яка нібито мала на острові нерухомість.

Читать на русском
прокуратура, Труханів острів, Київ, нерухомість
Господарський суд Києва задовольнив позов прокурора

У серпні 2022 року стало відомо, що землі на Трухановому острові зацікавили компанію INSPIRATION SOLUTIONS S.A., яка нібито мала на острові нерухомість.

Столична прокуратура у Господарському суді Києва скасувала незаконну реєстрацію тенісних кортів площею 840 м кв. та 750 м кв. на території Труханового острова ймовірно за панамською компанією INSPIRATION SOLUTIONS S.A. За даними прокуратури, у 2021 році іноземна фірма оформила на себе нерухомість на цих землях, а згодом планувала зареєструвати на себе ще й землю. Для цього справа могла потрапити до судді Вікторії Джарти. Про перемогу у суді прокуратура повідомила у вівторок, 2 квітня 2024 року. 

Для того щоб отримати землю під нерухомістю, потрібно, щоб у попереднього власника були оформлені на неї всі документи. Однак відомо, що Київрада землю на острові не виділяла

«Київською міською радою земельна ділянка для розміщення будівель на острові будь-яким особам не виділялась, оскільки територія острова має особливий природоохоронний статус – належить до земель водного фонду, а також зарезервована для створення об’єкту природно-заповідного фонду», - йдеться у повідомленні.

У 2023 році Київська міська прокуратура звернулась до Господарського суду столиці з позовом скасувати реєстрацію нерухомості. Наразі реєстрацію права власності панамської компанії на майно скасовано.

Що відомо про компанію та Труханів острів

У серпні 2022 року київський адвокат і правозахисник Олександр Дядюк писав, що землі на Трухановому острові зацікавили компанію INSPIRATION SOLUTIONS S.A. Він припустив, що на  фірму там зареєстровані тенісні корти. 

Ця компанія звернулась до Господарського суду Києва з вимогою скасувати державну реєстрацію двох земельних ділянок з кадастровими номерами 8000000000:66:438:0004 та 8000000000:66:438:0080, де могла знаходитися її нерухомість.

Панамську компанію позбавили нерухомості на Трухановому острові у Києві 1

 

Ділянки, які могли зацікавити іноземну компанію.
Ділянки, які могли зацікавити іноземну компанію.

 

За інформацією з судового реєстру, спірними ділянками у Києві чомусь займалися реєстратори Верхньодніпровського району Держгеокадастру у Дніпропетровській області та Голованівського району Держгеокадастру у Кіровоградській області.

Але не тільки це було цікавим. За словами Олександра Дядюка, справа про землю на Трухановому острові начебто мала потрапити до потрібного судді й для цього у позові спеціально зробили помилку.

«Потрібним» суддею, за оцінкою активіста, стала суддя Вікторія Джарти. Її вважали найбагатшою суддею України, а у професійному плані вона стала відомою завдяки рішенням по резонансним справам. Наприклад, саме вона визнала недійсними договори купівлі-продажу акцій ПриватБанку

Батько судді – Василь Джарти був впливовим політиком часів Януковича та головою автономії Криму. Не менш цікавий її чоловік – Валерій Омельченко. У 2012 році він був обраний народним депутатом від Партії Регіонів та міг мати відношення до захоплення київського заводу з виробництва інсуліну «Індар». 

Проте з судового реєстру відомо, що наприкінці серпня 2022 року суддя Вікторія Джарти залишила позов панамської компанії без розгляду. 

Яхт-клуб за 5 млн доларів та база відпочинку на Трухановому острові

В січні 2024 року з’явилося оголошення про продаж яхт-клубу, а також про базу відпочинку і земельні ділянки на Трухановому острові. Клуб площею 4,3 га, розташований у Печерському районі на Набережно-Печерській дорозі, прямо навпроти Свято-Михайлівського Видубецького монастиря, виставлено на продаж за ціною 5 млн доларів.

Другий об'єкт "водної" нерухомості розташований на Трухановому острові у Києві. Це база відпочинку площею 3572 кв. м. в центрі острова. Йдеться про майновий комплекс з 22 будиночків, трансформаторну підстанцію, лінію пляжу, огорожу тощо, "на які оформлено належним чином право власності".

Інформатор писав, що у Києві посадовці захопили спортивну базу та землі на Трухановому острові.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.