У платіжках, що їх надіслали за січень, в графі оплати за теплопостачання багато хто з містян помітив "нульові" показники: це не означає, що міські комунальні служби втратили ґлузд, просто перерахунок займає багато часу
Кияни збентежені: у платіжках, що їх надіслали за січень, в графі оплати за теплопостачання багато хто помітив "нуль". Це не означає, що сплачувати не треба зовсім, у КМДА пояснюють, що цифри будуть перераховані за складним алгоритмом. А затримка пов'язана не стільки з роботою комунальних сервісів, скільки з наслідками пошкодження інфраструктури.
Про перерахунок цифр у платіжках розповіла радниця заступника голови КМДА Юлія Грамотна 18 лютого в ефірі телеканалу "Апостроф". За її словами, нарахування не відображаються тимчасово - з причини проведення перерахунків після перебоїв з постачанням тепла й гарячої води (її досі немає, й до завершення опалювального сезону навряд чи вона буде, у великого відсотку мешканців столиці).
За словами Грамотної, затримка пов’язана не з роботою комунальних сервісів, а з наслідками пошкодження інфраструктури внаслідок масованих російських атак у січні. Через аварійні ситуації та вимушені зупинки подачі тепла частині будинків доводилося кілька разів спускати воду з систем та запускати їх повторно. Відтак теплопостачальні підприємства мають окремо порахувати фактичний обсяг наданих послуг і скоригувати суми до сплати.
Цікаво, що ті-таки "нулі" бачать також споживачі, які користуються електронними кабінетами. Усім киянам фактичні цифри оновлять трохи згодом - вже з урахуванням реальних обсягів спожитого тепла, кажуть у КМДА. І додають, що процес перерахунку технічно складний і потребує часу, однак запевняють — нарахування будуть приведені у відповідність до фактично отриманих послуг.
А тим, хто досі користується паперовими квитанціями, - порядок оплати не змінили. Платіжки доставляють у звичному режимі, а в разі виникнення запитань щодо правильності нарахувань мешканці можуть звернутися до Центру комунального сервісу.
Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав, що Київрада планує створити Міський реєстр багатоквартирних будинків, у яких є проблеми із теплопостачанням. Також вже відомо, яким чином депутати пропонують проводити перерахунок у платіжках для мешканців тих будинків, які не отримали (чи недоотримали) послугу з опалення у період з 9 січня 2026 року, і навіть ще раніше. Подавати заяви чи іншим чином впливати на дії постачальників не потрібно - за проєктом, вони самі мають провести усі перерахунки й надіслати свіжі дані вже у наступній платіжці за комунальні послуги.
А ще, ми розповідали, що Київрада планує прийняти рішення про виплату одноразової матеріальної допомоги киянам, чиє житло постраждало від аварії у внутрішньобудинкових мережах. Йдеться про суму в 40 тис грн, а відповідний проєкт рішення внесли до міськради буквально напередодні засідання. Для того, щоб отримати ці кошти, потрібно буде зібрати пакет документів - перелік наводить Інформатор.