Невідомі принесли отруєну воду під Охматдит: симптоми хімічної інтоксикації - в волонтерів та поліції

Після заклику нести питну воду для киян, що живим ланцюгом розбирали завали дитячої лікарні, чимало людей вирушило до Охматдиту, щоб підтримати волонтерів бодай так, втім, виявилося, що не всі вони мали чисті наміри

Отруєння волонтерів ракетний удар Охматдит лікарня Київ
До Охматдиту принесли тисячі пляшечок з водою: так кияни хотіли підтримати тих, хто став у живий ланцюг для розбирання завалів

Вдень 8 липня, під час розбирання завалів на території Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" у Києві, невідомі принесли отруєну воду для споживання киянами-волонтерами, що прийшли на допомогу рятувальникам. Заклик приносити питну воду вдень активно розповсюджувався соцмережами, і зрештою чимало великих бізнесів та простих киян придбали та доставили воду до лікарні. Але не всі вони мали чисті наміри.

Про отруєння повідомила ввечері у понеділок, 8 липня, у Instagram волонтерка Катерина Терехова, фахівчиня з готельно-ресторанного бізнесу, яка ще напочатку повномасштабної війни організувала соціальний проєкт з допомоги вимушеним переселенцям, т.зв. "шелтери". Вона стверджує, що про отруєння дізналася вже ввечері, коли, після розбирання завалів, збиралася з друзями, щоб їхати додому.

"Ми зібралися, і полишили наш столик з водичкою. Як ви знаєте, дуже багато людей з Києва привезли воду в Охматдит. До нас підійшли поліцейські, ми сказали, що лишаємо їм воду - і продовжили збиратися. Та вже за хвилину поліцейські покликали нас і сказали, "що це в вас за вода?" - розповідає Терехова.

Волонтерка записала відео просто того ж вечора: на записі видно, що щоки та ніс жінки вкриті червоними висипаннями. За її словами, вона, а також співробітниця її фонду, друзі, співробітники поліції - власне, усі, хто пив з пляшки, - отримали хімічне отруєння.

"Вони просто отруїли воду. В усіх, хто пив з пляшечки, - хімічне отруєння. Це питна вода з етикеткою, на якій зображена хвиля темно-синього кольору. Коли ми знайшли ще одну упаковку води - хвиля була іншого кольору", - розповідає волонтерка.

За словами Катерини Терехової, вона, а також її друзі та колега вже були у лікарні та отримали ін'єкції, що призвані зупинити процес отруєння. Один з поліцейських, каже жінка, вмився токсичною водою, а інший - відпив з пляшечки. Саме він почав скаржитись на погіршення самопочуття та ті-ж таки висипання на шкірі.

Зазначимо, що підозри волонтерки щодо оформлення пляшечок з питною водою все ж не мають під собою підстави. Справа в тому, що виробник маркує середньогазовану та негазовану воду етикетками з різним кольоровим оформленням.

Біль, сльози та відчай: яких бід наробив ракетний удар 8 липня

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що вдень 8 липня російські війська здійснили новий масований обстріл України. Він став найпотужнішою атакою на Київ за війну. Одним із місць, які постраждали найбільше, стала Національна дитяча спеціалізована лікарня МОЗ України "Охматдит". Ворожі ракети практично знищили медзаклад, сіючи біль, сльози, та відчай в українців. Ми зробили фоторепортаж з місця ракетного удару, щоб передати почуття тих, хто опинився в епіцентрі - і тих, хто одразу вирушив на допомогу.

Ще одним місцем трагедії стала звичайна п'ятиповерхівка у Шевченківському районі Києва, на Сирці. Там загинули жінка та двоє її дітей. Їх тіла дістали рятувальники з під завалів будинку. Дівчинці було дев’ять років, а хлопчику – одинадцять.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube