Найпопулярнішими образами у квадробіці є, безсумнівно, котячі, яким поступаються лисиці, вовки, собаки та ведмеді: де і як придбати чи взяти в оренду незвичні костюми
Якщо в київському метро вам все частіше стали зустрічатися підлітки в масках тварин, що іноді повністю закривають обличчя, з хвостами та лапками, не думайте, що діти їдуть із творчої репетиції. Просто квадробіка, що захопила світ, набирає обертів і в Києві, а наслідування тварин залишило далеко позаду Рапунцель, покемонів і навіть милого пса Патрона, який нібито перейшов до категорії “для малюків”. Студії, що організовують свята та прокатники карнавальних костюмів терміново поповнюють асортимент та коригують сценарії - у тренді зовсім особлива анімалістика, а не ведмідь Умка чи Лисиця Аліса. Інформатор проаналізував безліч оголошень на профільних сайтах про купівлю та оренду карнавальних костюмів, і виявилося, що створити яскравий образ для квадробера - початківця зовсім не складно і майже недорого. А ось списувати з рахунків пса Патрона чи тиранозавра Рекса – передчасно.
Головні атрибути квадробера та знак причетності до популярного руху – це маска, хвіст та рукавички-лапки. Природно, маска у цій трійці головна, і тут безмежний простір для творчості. Звичайно, її можна і купити, пропозицій багато, але здебільшого вони досить одноманітні - відмінності тільки в кольорі хутра та формі розрізу для очей.
За 200-300 грн можна купити однотонну пухнасту маску "котик", в якій з прикрас лише хутро. Двоколірна хутряна маска, що повністю закриває обличчя, з очима, носиком та язиком коштуватиме вже 500-700 грн. Найбюджетніші – білі маски з пресованого картону або тонкого пластику, які потрібно прикрасити чи розфарбувати самому. І тут у хід йде бісер, стрази, пір'я, камінчики, написи – все, що підкреслить індивідуальність квадробера та виділить його з компанії колег по руху. Ціна від 90 до 150 грн за штуку, при покупці від двох одиниць продавці роблять знижку та зазначають, що по одній мало хто купує – поки доб'єшся потрібного результату, можна 2-3 зіпсувати. До того ж квадробери, що поважають себе, мають в арсеналі кілька різних масок.
Важлива деталь у квадробіці - хутряні хвости, які бувають усіх кольорів веселки, однотонні та комбіновані. Ціна стартує від 500 грн, знаючі люди кажуть, що треба брати зі світлим кінчиком, який потім можна розфарбувати. Дешевше виходить, якщо купувати хвіст у комплекті з вушками, тоді можна вкластися у 650 грн. Але це для тих, хто поки що не наважується ходити в масці. Щодо рукавичок, це необов'язкова деталь образу квадробера, продаються вони найчастіше в комплекті з вушками, такий набір коштує близько 300 грн, просто рукавички - від 150 до 220 грн.
Пса-сапера, що полюбився всій Україні, в індустрії карнавальних костюмів дуже багато. У нього тут своя ніша - привітання найменших, хоча, кажуть, всяке буває. Щоправда, орендувати костюм виявилося неможливим – можна лише замовити аніматора всередині ростової фігури Патрона.
“Костюм білий, делікатний у догляді та дорогий – новий коштує від 35 тисяч, тому здавати його в оренду – великий ризик, і компенсувати збитки у разі псування практично неможливо. Тому пропонуємо лише послуги аніматора у гарному та великому – висота понад 2,5 метри костюмі”, - розповіли Інформатору в одному з київських агентств, які організовують свята.
Тож у тат, які хотіли б прикинутися Патроном, на жаль, нічого не вийде – у костюм вони не допускаються. Можна, звичайно, купити б/в і в ньому зимувати, але ціна "кусається" - використаний тричі коштує 37 тисяч гривень.
А от заробляє Патрон загалом непогано: у різних аніматорів вартість 20-хвилинного привітання коливається від 1200 до 1800 грн. А щодо клієнтів, організатори свят кажуть, що Патрон серйозно зайняв дорослу нішу. Звичайно, для малюків його теж "викликають", але і з різних дорослих приводів активно використовують. Наприклад, на відкриття закладів, причому будь-якої специфіки, на патріотичні свята і навіть на виписку з пологового будинку. Мабуть, через особливу любов до чотирилапого сапера з боку жінок - організатори свят це підтверджують.
Ці костюми зараз набирають популярності, і шанси зустріти в метро лютого тиранозавра Рекса або милого Діно досить великі. І це той випадок, коли тата можуть відірватися на повну, адже у надувному ящері їх ніхто не впізнає. До того ж пропозицій оренди багато, і ціна доступна: за добу – від 300 до 550 грн, тиждень – від 500 до 700 грн. Залежно від вартості оренди різна й заставна сума – від 900 до 1500 грн.
Організатори свят кажуть, що ящери є ходовим товаром, оскільки популярні серед молоді, на вечірках, дитячих святах та акціях. Щоб не плутатися, тиранозавр Рекс - це ящір червоного кольору, Діно може бути сірим, зеленим, фіолетовим, коричневим, жовтим. Любителі ящерів можуть купити такий костюм - це не пес Патрон за 37 тисяч, нового Рекса можна завести за 1800-3000 грн.
Нагадаємо, Інформатор писав, що наприкінці минулого року пес Патрон був зіркою новорічних вечірок. Його люблять дорослі та малюки, а з його ростовою лялькою охоче фотографуються навіть випадкові перехожі. Замовити таку наприкінці грудня 2023-го було складно. Графік Патрона – ростової ляльки – на свята був таким самим щільним, як і графік його хвостатого прототипу. Коштувала така лялька в середньому 1,5 тисячі гривень за 20 хвилин - плюс оплата логістики аніматорів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.