Компанія, що хотіла відбудувати школу, дитсадок та житлові будинки, згорнула усі проєкти після того, як місцевий чиновник зажадав, аби іноземці перерахували усі кошти на рахунки адміністрації
Французький інвестор поскаржився на корупцію селищної влади Гостомеля під час відбудови міста. Компанія Neo-Eco мала намір долучитися до відбудови житлових будинків, школи й дитсадка ще у 2022-2023 роках. Але проєкт довелося згорнути через дивну вимогу місцевої адміністрації перерахувати усі кошти на їхні рахунки.
Історію про спробу мало не шахрайських дій з боку місцевої влади на Київщині розповіло видання France24. Гендиректор компанії Neo-Eco Барт Грюйер розповів журналістам, що, коли він подавав заявку для отримання дозволу на ведення робіт до місцевих посадовців, тодішній керівник селищної військової адміністрації Сергій Борисюк попросив французьку сторону перерахувати усі 20 млн євро, що були передбачені на відновлення споруд, на рахунки СВА. Аргумент Борисюка був таким: оскільки саме адміністрація керуватиме проєктом, - гроші мають бути в неї.
"Міжнародні партнери відмовилися від пропозиції, і проєкт за 20 мільйонів євро одразу ж сповільнився. Гостомельські чиновники обгрунтували це тим, що перш ніж починати, потрібно занести в конвертах потрібним людям", — пише видання France24.
Барт Грюйер також розповів, що після відмови місцева адміністрація "почала затягувати час і додавати нові вимоги до контракту". У зв’язку з цим, у вересні 2023 року компанія була змушена відмовитись від проєкту, заявивши, що працювати за таких умов "неможливо".
Власне, сам Сергій Борисюк був звільнений з посади президентом, але вже після іншого випадку. У червні 2023 року Bihus.Info опублікували розслідування "Дика відбудова", у якому розповіли про те, що гроші за роботи по відновленню Гостомеля виконують фейкові ФОПи і компанії. Так, наприклад, за документами роботами займається пенсіонерка з Миколаєва, яка свою причетність спростовує, біглий священник з Рівненщини і мешканець тимчасово окупованого Донецька.
У Гостомельській селищній військовій адміністрації тоді пояснили дії наслідками повномасштабної війни та необхідністю проводити закупівлі швидко. А також заявили, що перевірка підрядників не є частиною їхніх обов’язків.
Нагадаємо, влітку Інформатор писав про те, що Віталія Кличка почали критикувати через його методи боротьби з корупцією. В фокусі уваги міського активіста, ветерана Олега Симороза 19 червня опинилася брошура, яку підготували у КМДА для презентації на Міжнародній антикорупційній конференції у Вільнюсі. Документ дійсно гідний цитування, як взірець окозамилювання і публічного декорування.
А вже у п'ятницю, 25 жовтня, ми розповіли про те, що у Києві затримали помічника начальника Подільського районного ТЦК та СП. Посадовця підозрюють у хабарництві. Йому може загрожувати до 10 років тюрми.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.