Повідомлення про списання коштів на підключений «СМС-банкінг» клієнту Ощадбанку не надходили
З картки Ощадбанку в чоловіка на користь торгової точки Google Tik Tok Live списали 14 281 гривні. Він ніколи не користувався послугами соціальної мережі та вимагає фінустанову повернути кошти. Про це вказується у рішенні Дніпровського районного суду Києва, опублікованому 8 травня 2023 року.
З 02.05.2022 року по 06.05.2022 року з карточки чоловіка протиправно списали на користь торгової точки Google Tik Tok Live всі наявні кошти в сумі 14 281 гривні. Він ніколи послугами соціальної мережі Tik Tok не користувався. 06.05.2022 року, коли вперше побачив списання коштів, одразу зателефонував на гарячу лінію АТ «Ощадбанк» з приводу шахрайських дій та з вимогою блокування картки. Проте, навіть після блокування картки, шахраї продовжували надсилати платні запити до фінустанови стосовно залишку коштів на картці, внаслідок чого на його рахунку утворилась заборгованість у сумі 156 гривень. Повідомлення про списання коштів на підключений «СМС-банкінг» не надходили.
09.05.2022 року чоловік звернувся з відповідною заявою до поліції, де зареєстрували кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України, його визнали потерпілим. З'ясувалось, що аналогічні шахрайські схеми по крадіжках коштів з банківських карток на користь Google Tik Tok Live існують вже декілька років.
"За період з 02.05.2022 року по 04.05.2022 рік були проведені операції в сервісі Google TikTok Live на загальну суму 13 228 гривень з введенням повного номера картки, терміну дії та СУУ2\СУС2-коду для верифікації. Згідно з деталями транзакцій, це операції в інтернеті по раніше доданій картці на відповідному сервісі соціальної мережі TikTok та сервісі Google. Порядок розрахунку платіжними картками в мережі інтернет, регулюється правилами міжнародних платіжних систем", - заявили в Ощадбанку.
Суд вирішив відмовити чоловіку в задоволенні позову. Операції з переказу коштів відбулися з використання реквізитів платіжної картки, у тому числі CVV-коду, які відомі лише власнику картки.
"Операція з переказу коштів була здійснена у період з 01.05.2022 року по 06.05.2022 рік в сервісі Google TikTok Live (мережі інтернет) на загальну суму 13 228 гривень з використання реквізитів платіжної картки, у тому числі CVV-коду, які відомі тільки власнику картки, АТ «Ощадбанк» не повинен нести відповідальність за дану операцію", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.