Киянин перерахував на чужий рахунок в Монобанку 29 500 гривень - що вирішив суд

Читать на русском

Працівники АТ "Універсал Банк" повідомили заявнику, що скасувати переказ не мають технічної можливості

Читать на русском
Монобанк
Чоловік через суд просить Монобанк розкрити інформацію щодо власника картки, на яку надійшли кошти у розмірі 29 500 гривень

Працівники АТ "Універсал Банк" повідомили заявнику, що скасувати переказ не мають технічної можливості

Чоловік вирішив поповнити свою картку на суму 29 500 гривень. Однак внаслідок помилки кошти переказав на рахунок Монобанку. Він вимагає фінустанову надати йому інформацію щодо власника картки, на яку 6 жовтня 2023 року здійснено переказ. 

Про це вказується у рішенні Оболонського районного суду Києва. 6 жовтня 2023 року чоловік переказав власні кошти через "Приват24" на іншу картку. Внаслідок механічної помилки при вводі номера помилково поповнив не свою картку, а Монобанку на суму 29 500 гривень.

Працівники АТ "Універсал Банк" повідомили заявнику, що скасувати переказ не мають технічної можливості. Для розв'язання цього питання порекомендували звернутися до суду з вимогою про стягнення безпідставно отриманих коштів на підставі ст. 1212 ЦК України.

Рішення суду 

Суд задовольнив позов. Акціонерне товариство "Універсал Банк" зобов'язали надати чоловіку інформацію щодо власника картки, на яку 6 жовтня 2023 року здійснено переказ коштів у розмірі 29 500 гривень.

"Розкриття банківської таємниці полягає в тому, що він помилково заповнив банківські реквізити одержувача  коштів та відправив кошти в сумі 29 500 гривень на картковий рахунок АТ "Універсал Банк", що належить особі, щодо якої необхідно розкрити банківську таємницю. Мета використання витребуваної інформації полягає в тому, що маючи в розпорядженні інформацію про неналежного одержувача переказу, зможе витребувати у нього безпідставно набуті кошти. Зважаючи на те, що інформація, яку просить розкрити позивач є банківською таємницею, а отже не може бути отримана заявником без рішення суду, отримання цієї інформації необхідне для встановлення власника р/р АТ "Універсал Банк" для повернення безпідставно перерахованих коштів в порядку ст. 1212 ЦК України, суд дійшов висновку про необхідність задоволення заяви про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю", - наголосили у суді. 

Реактивні "Шахеди" вже в Україні: чи правда це, чим вони особливо небезпечні і чи буде Іран передавати росії такі безпілотники на масовій основі - дивіться коментар авіаційного експерта Анатолія Храпчинського.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.