Киянин довгий час не отримував рекомендовані листи та зажадав від Укрпошти 200 тисяч гривень - на чий бік став суд

Читать на русском

Один з листів чоловіку віддали безпосередньо у відділенні Укрпошти

Читать на русском
Укрпошта
Чоловік звинувачує Укрпошту в бездіяльності, адже він не отримував свої рекомендовані листи

Один з листів чоловіку віддали безпосередньо у відділенні Укрпошти

Укрпошта не вручала чоловіку рекомендовані листи. Він неодноразово звертався до поштового оператора, але безрезультатно. Клієнт вимагає компенсацію у розмірі 200 тисяч гривень. Про це йдеться у рішенні Дарницького районного суду Києва, опублікованому 26 квітня 2023 року. 

17 лютого 2020 року чоловік письмово звертався до АТ "Укрпошта" з приводу перевірки обставин невручення рекомендованого листа з Національного банку України, який перебував у відділенні без руху близько двох місяців. Його віддали безпосередньо у відділенні, при цьому, що він неодноразово цікавився в операторів його надходженням.

У відповіді Укрпошти вказано, що для покращення якості надання послуг у колективі відділення провели збори та надали роз'яснення щодо дотримання термінів обробки вхідної пошти, а також попередили про недопущення подібних порушень надалі. Проте порушення продовжували мати місце. Зокрема, протягом березня-квітня 2020 року чоловіку не вручили під розпис рекомендовані листи з державної виконавчої служби, судових органів, у тому числі судових повісток, при цьому оператори самостійно розписалися за нього на корінці поштового відправлення. 

"Позивач самостійно віднайшов рекомендовані листи із вкладеннями офіційних документів з Верховного Суду, Національного банку України, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, державної виконавчої служби, які знаходилися на поштовому відділенні без руху та без повідомлення про їх надходження", - вказується у матеріалах справи. 

Рішення суду 

Суд залишив без задоволення позов чоловіка. Він не проводив оплату послуг поштового зв'язку, а отже, між ним та АТ "Укрпошта" договірні правовідносини не виникли.

"Вимоги позивача про визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо вручення йому рекомендованих листів задоволенню не підлягають як недоведені. Він також не надав доказів заподіяння Укрпоштою моральної шкоди", - наголосили у суді. 

Чи часто громадяни, покладаючись на знання закону, самі виступають за свою справу в суді? І як адвокати ставляться до таких самостійних захистів? Сергій Войченко, керуючий партнер адвокатського об'єднання «Войченко і Дульський», розповість про те, яким чином адвокати відносяться до самоучок у судових засіданнях та наскільки поширене це явище. Приєднуйтеся до перегляду та дізнайтеся більше про особливості самозахисту в суді.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.