Київський апеляційний суд може почати новий розгляд справи Катерини Гандзюк

Читать на русском

Знову розглядати резонансну справу можуть почати через суддю, який уходить у відставку

Читать на русском
Справа Каті Гандзюк
Активісти кажуть, що 10 місяців підряд справа фактично не рухалася

Знову розглядати резонансну справу можуть почати через суддю, який уходить у відставку

У Київському міському апеляційному суді можуть поновити розгляд справи активістки Катерини Гандзюк. Все через те, що суддя йде у відставку за віком (йому виповнюється 65 років). При цьому сама справа в суді фактично не рухалася впродовж 10 місяців, скаржаться активісти. 

За ці 10 місяців склад суддів змінився вже двічі. Про це пишуть на Facebook-сторінці "Хто замовив Катю Гандзюк?"

Зазначається, що впродовж 10 місяців справа фактично не розглядалася. Активісти кажуть про "затягування та проволочки". Тепер же все почнеться спочатку, адже один з колегії суддів завтра йде у відставку: йому виповнюється 65 років, а це граничний вік для судді. 

"Це означає, що справа піде на повторний авторозподіл для призначення нового судді, а потім, ймовірно, почне слухатись спочатку. Нагадаємо, що станом на зараз справа розглядалась Київським апеляційним судом 10 місяців. За цей час ми з вами бачили вже дві зміни складу суду. Останні десять місяців складались з відкладень засідань з подачі захисту (хвороба Владислава Мангера), відкладень для призначення нового судді, перерв у зв'язку з повітряною тривогою та зачитування апеляційних скарг адвокатами Мангера", - пишуть активісти.

Вони звинувачують в цьому сам суд. Адже останній міг би призначати засідання частіше, особливо дивлячись на суспільну значущість справи. Однак цього зроблено не було. 

"З моменту вчинення злочину минуло 6 років. Загальний строк притягнення до відповідальності - 10 років. Наше правосуддя демонструє темпи, які ставлять під сумнів спроможність розглянути справу про напад на Катерину Гандзюк і розумні строки, попри всю її резонансність, суспільну важливість і цинізм самого злочину", - скаржаться активісти. 

Наразі вони чекають призначення нового судді та обіцяють інформувати громадськість про рух цієї справи. 

Справа Каті Гандзюк: що про неї відомо

Нагадаємо, Катерина Гандзюк була відомою в своїх колах херсонською громадською активісткою. Вона мала конфлікти з тодішньою місцевою владою: зокрема, з головою Херсонської ОДА Владиславом Мангером. 

В липні 2018 року її облили сульфатною кислотою прямо перед власним будинком. Жінка довго змагалася за життя, однак завдані кислотою ураження були надто серйозними: на початку листопада її не стало у лікарні. Катерині було 33 роки.

Зрештою у суді довели, що на початку липня 2018 року на той час голова Херсонської обласної ради Мангер на ґрунті особистої неприязні вирішив організувати напад на громадську активістку Катерину Гандзюк. До цього він залучив помічника депутата Херсонської облради Левіна.

Той, своєю чергою, зустрівся з майбутнім координатором нападу Сергієм Торбіним та запропонував за гроші залучити виконавців та пособників скоєння злочину. Було два варіанти нападу: переламати жінці кістки чи облити кислотою. За напад, виконаний першим способом, Торбін міг отримати 5 тисяч доларів, другим – до 3 тисяч.

Врешті суд визнав вину виконавців, ті отримали тюремні строки. Втім, вони всі досі оскаржують причетність. А сама справа набула політичних барв та стала резонансною в суспільстві. 

Раніше "Інформатор" писав про те, які тюремні строки отримали виконавці та замовники вбивства Гандзюк

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.