Відома у Києві Спеціалізована школа №57, що розташована просто на вул. Прорізній у середмісті столиці, змінить назву та тип, і стане Ліцеєм, це робиться в рамках реформи НУШ
Київрада змінить типи й найменування для ще двох шкіл у Шевченківському районі міста. Йдеться про Спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №57, що на вул. Прорізній, 19А, та Санаторну школу І-ІІ ступенів №20 по вул. Родини Глаголєвих, 2. Обидві стануть ліцеєм та гімназією, також обидвом підвищать "потужність" - тобто, здатність приймати нових учнів.
Проєкти рішень Київради стосовно обох середніх навчальних закладів були опубліковані на сайті міськради 10 січня 2025 року. Так, Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №57, згідно з проєктом, стане Ліцеєм №57 Шевченківського району. Також, за документом, нині у цій школі навчається 501 учень. Але проєктною потужністю школи передбачено навчання у ній 1266 учнів - проблема нині полягає у тому, що у закладі діє найпростіше укриття, що здатне прийняти водночас 772 учні.
Санаторну школу І-ІІ ступенів №20 перейменують і змінять її тип на Гімназію №20 Шевченківського району. Вона вдвічі менша за проєктною потужністю, аніж "центральна" школа на Прорізній - здатна прийняти максимум 600 учнів. Та нині у ній навчаються лише 288 людей (причому місткість укриттів тут ні до чого - у школи їх аж два, місткістю 333 та 613 осіб). Ситуація пояснюється просто: нинішня школа №20 - для дітей з особливими потребами, і тут застосовують інклюзивні освітні методики.
Згідно з проєктами рішення Київради, для обидвох шкіл зміни вже узгодили у Міністерстві освіти й науки України. Відтак, обидві школи можуть отримати "апгрейд" вже на наступному засіданні міськради - варто лише поставити питання до порядку денного. Зазначимо, що усі зміни відбуваються у рамках реформи НУШ - освіта стане більш сучасною, а які саме зі середніх шкіл стануть академічними ліцеями, а хто - залишиться "школами" чи "гімназіями", вирішує місцева влада.
Нагадаємо, напередодні початку нового навчального року Інформатор писав про те, що Рада оборони Києва розглянула питання організації безпечного та якісного освітнього процесу у навчальних закладах столиці. По-перше, усі школи та виші зобов'язали відзвітувати про системи безпеки, зокрема, протипожежної. По-друге, міська влада подбає про їхню енергонезалежність. І, зрештою, обговорили форми освітнього процесу. Він має бути максимально очним, втім, можуть бути й виключення.
Також ми розповідали, що до 28 грудня 2025 року у Дніпровському районі Києва мають збудувати школу під землею за 297,8 млн грн. Торги оголосило районне управління освіти. Для школи куплять металеві меблі для їдальні, професійну кавоварку, 4 комп’ютери та 268 металевих нар.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.