Подібно до західноукраїнських, столичні торгівельні центри були закриті впродовж 2,9% робочого часу через повітряні напади РФ, а от у Харкові ситуація докорінно інакша - там ТРЦ не працюють 83,5% часу
ТРЦ у Києві та області почувають себе у цілому непогано стосовно повітряних тривог, що перешкоджають роботі таких закладів у цілій країні. Так, у липні 2024-го столичні ТРЦ не працювали через тривоги лише 2,9% часу, а в тих, що розташовані в області, цей показник дещо вищий - 3,7%. Це мізерно мало у порівнянні з харківськими ТРЦ, які не працювали 83,5% від усього часу через загрозу обстрілів російськими військами.
Про розробку нової інтерактивної карти інтенсивності роботи ТРЦ та ТЦ України та залежність від повітряних тривог повідомляє Українська рада торгових центрів. Загалом по країні в липні частка тривалості повітряних тривог під час роботи ТЦ дещо підвищилася, і склала 11,6% (у червні частка складала 11,3%, а у липні минулого 2023 року - лише 6,6%).
Показник роботи столичних торгівельних центрів наближає їх до відносно безпечних західноукраїнських: у самій столиці в липні вони не працювали лише 2,9% через тривоги. В області цей показник складає 3,7%. В цілому за місяць у столиці було 46 повітряних тривог, вони тривали 34,5 години. А на роботу ТЦ припадало лише третина їх часу - 10 годин.
У порівнянні з Києвом ситуація у Харкові виглядає просто руйнівною для бізнесу. Так, за липень показник тривог під час роботи ТЦ склав 83,5%, впродовж місяця місто пережило 81 тривогу, 48 з них трапилися в робочий час ТЦ. Загальна тривалість тривог склала 631,9 години, а 284 з них прийшлися на робочий час торгівельних центрів.
Також погана ситуація з показниками в Донеччини (57,1% - показники роботи ТЦ у Слов'янську та Краматорську під час тривог) та Запорізької області включно з самим містом - там показник склав 20,2%. Найкращі і найвигідніші для бізнесу цифри на Рівненщині (1,7%), у Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях (1,8%).
Нагадаємо, днями Інформатор розповідав, що попри повномасштабні бойові дії, активну мобілізацію та знеструмлення у Києві впродовж кількох літніх місяців відкрилося декілька нових торгівельних точок та магазинів. Йдеться як про ті, що обрали місцем розташування ТРЦ столиці, так і про окремі магазини, що розмістилися в будинках. Це - ще одне свідчення готовності українського бізнесу та рітейлу розвиватися попри будь-які негаразди.
Також ми писали про те, що київські ТРЦ всерйоз взялися за вирішення проблеми знеструмлень. Одразу два великих заклади 12 липня повідомили про власні рішення з енергопостачання. Ідеї принципово різні: перший, ТРЦ Gulliver, закупатиме електрику за кордоном. Другий, ТРЦ Respublika Park, - робить мільйонні інвестиції у альтернативні системи енергопостачання, себто генератори.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.