За селфі до ботсаду імені Фоміна можна не поспішати - білосніжні квіти стали схожими на коричневі жовтневі каштани
Кияни, які відклали на вихідні фотографування магнолій та себе поруч з білосніжною красою, шкодують про своє рішення. Розкішні квіти у Ботанічному саду ім. Фоміна цієї весни постраждали через аномальний холод. Найбільша колекція магнолій в Україні, яка зазвичай квітне тут, майже повністю втратила свою красу через заморозки.
Кияни, які відвідали ботсад 12 квітня, були, м’яко кажучі, розчаровані й навіть шоковані, повідомляє The Page. Адже ходити сюди навесні за красою, настроєм та фотографіями стало столичною традицією. Багато хто відзначає, що бачить таку аномалію вперше в житті - квіти повністю замерзли, і сад виглядає сумно.
Втім, багато хто встиг зробити фото на тлі білої розкоші - аншлаг у ботсаду спостерігався вже 6-7 квітня. Адже зацвіли білі магнолії теж аномально рано, ще в останні дни березня. А кияни, які побували в ботсаду 11 квітня, хваляться тепер, виставляючи фото у соцмережах, що “впіймали” останній день до того, як померзли магнолії.
Варто зазначити, що на початку квітня Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського зафіксувала температурні рекорди на Київщині. Зокрема, 9 квітня на метеорологічній станції Баришівка була зафіксована рекордно низька температура -6°C, що “перевершило” попередній рекорд 2013 року.
Хоча дерева магнолій досить стійкі до низьких температур, їхні бутони та квіти дуже чутливі навіть до легких морозів. При температурі нижче -3°C є ризик втрати майже всього цвіту, що й сталося з білими магноліями. Проте, рожеві та червоні сорти, які не встигли розквітнути до похолодання, все ще мають бутони, а люди - надію, що вони розквітнуть.
На жаль, від аномальних холодів постраждали не тільки магнолії. Аграрії попереджають, що майже всі дерева, які встигли розквітнути до заморозків, у 2025 році не дадуть врожаю. Отже, на українські абрикоси та персики цього року сподіватися не варто.
Як повідомляв Інформатор, квітневі сюрпризи, які подарувала Києву погода на тижні, що минає, схоже, закінчуються. На Київщині заморозки на поверхні ґрунту на рівні 0-5 протримаються ще 13-14 квітня, у столиці нічна температура з 14 квітня нарешті стане вище нуля. В Укргідрометцентрі, до речі, попереджали, що такі погодні умови призведуть до пошкодження ранньоквітучих дерев і рослин. Наступного тижня, з 15 квітня, температура повітря починає стрімко зростати, і до Великодня має збільшитися до +20 градусів.
Також ми писали, що початок весни 2025 року став найтеплішим у рейтингу спостережень, які ведуться у Києві з 1881 року. За даними спостережень об’єднаної гідрометеорологічної станції Київ, середньомісячна температура повітря у березні в столиці склала 7,4℃, що аж на 4,9℃ перевищує кліматичну норму. Тож, початок весни 2025 року зайняв почесну “першу сходинку” в 144-річній історії спостережень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.