Хитрі ділки поцупили ділянку землі на Оболоні, перетворивши її на парковку для автобусів

У Оболонському районі Києва демонтували паркан і стоянку, що були облаштовані на комунальній землі без жодних на те підстав

Парковка машина поліції
Суд повернув місту земельну ділянку, розташовану на вул. Автозаводській у Оболонському районі. Фото: Київська міська прокуратура

У Оболонському районі Києва демонтували паркан і стоянку, що були облаштовані на комунальній землі без жодних на те підстав. Підприємець скористався схемою з фіктивною нерухомістю, зареєструвавши на себе право власності на неіснуючу будівлю, що, нібито, була розташована на ділянці землі по вул. Автозаводській. Хгодом "продав" частину будівлі приватному товариству - а тоді новий "власник" звернувся до Київради по дозвіл зробити парковку на території.

Про повернення незаконно виведеної ділянки з власності міської громади столиці повідомляє Київська міська прокуратура. Землю, кажуть, спробували вивести з власності громади міста за схемою про фіктивну нерухомість - киянин-ФОП зареєстрував на себе право власності на будівлю, якої насправді не існувало. А вже потім перепродав ділянку в 0,1 га приватному підприємству.

"Після цього в Державному земельному кадастрі було зареєстровано земельну ділянку площею майже 0,1 га. Її оціночна вартість становить понад 4 млн грн. Приватне товариство як власник "нерухомості" звернулося до Київради з проханням виділити землю в оренду для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі з надання послуг власникам автотранспорту. Київрадою рішення про виділення землі в оренду не приймалося", - зауважили у прокуратурі.

Комунальники одразу прибрали незаконно встановлений на території міста паркан. Фото: прокуратура Київа
Комунальники одразу прибрали незаконно встановлений на території міста паркан. Фото: прокуратура Києва

Попри це, власник неіснуючої нерухомості огородив земельну ділянку парканом та облаштував там паркувальний майданчик для автобусів. Відтак, прокуратура звернулась до суду з позовом про скасування реєстрації права власності на нерухомість, визнання недійсним договору купівлі-продажу частини нерухомості, скасування реєстрації земельної ділянки та усунення перешкод у користування землею шляхом знесення паркану та інших споруд.

Суд позов прокуратури задовольнив повністю, повідомили правоохоронці. Наразі рішення суду виконано: ділянку в приватного підприємства забрали.

Київ підвищив паркувальні тарифи: втім, ввів і запобіжник у вигляді абонементів, але є нюанс

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що у Києві вперше за п'ять років підвищилася вартість паркування - ціна зросла на 5 грн за годину в кожній із трьох міських зон. У "Київтранспарксервісі" переконані: реформа зробить паркування передбачуваним і поповнить міський бюджет. Водночас ввели й нові паркувальні абонементи, що дають саме киянам (тобто, тим, хто сплачує податки у столиці) право на чималі знижки.

А ще, ми переповідали попередження від фахівців: абонементи можна буде використовувати для збагачення. Схема проста - оскільки один абонемент дає право запаркувати дві автівки, автовласники будуть перепродавати право на паркування комусь із передмість, хто не має права на знижки у Києві.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Image
Найважливіше про Київ та для киян

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити