Досить опалювати вулицю: коли у Києві вимкнуть батареї в умовах надтеплої весни

У КП Київтеплоенерго шукали, і знайшли, елегантне рішення: як бути, коли опалення не можна відмикати за регламентом, але водночас температура на вулиці сягає вже рекордних показників

Київтеплоенерго батарея температура повітря рекорд
Київські комунальники знайшли елегантне рішення під час аномального весняного потепління

Поки погода б'є усі температурні рекорди й на вулиці у Києві теплішає до +20°С, комунальники шукають елегантне рішення, щоб не припиняти опалювальний сезон, і водночас "не опалювати вулицю". Витрачати ресурс намарно, ще й гроші киян, у часи війни не хочеться нікому - адже за пару тижнів опалення знадобиться знову, і вимикати його повністю не можна. Таке рішення, схоже, є: Київтеплоенерго "прикрутить" саме опалення.

"Для олігархів оплата опалення - мати рідна"

Вже впродовж кількох днів у Києві триває аномальне потепління. Температура повітря вдень коливається від +15°С до +21°С - погода, наче у червні. І кияни традиційно вже висловлюють незадоволення ситуацією: вдже зрозуміло, що ситуація, за якої опалення працює "на повну", нікого не тішить (адже рахунки все ще будуть захмарними, а потреби у такому опаленні ніби й немає).

"В квартирах спекота, батареї гарячі, а вікна навстіж. Для кого війна, а для олігархів - оплата опалення - мати рідна", - пише журналіст Олег Леусенко родом з Донецька, нині киянин, висловлюючи невдоволення діями влади загалом.

Ще один містянин, Володимир Улановський, задається питанням: скільки коштує опалення вулиці на добу в масштабах країни. Адже нині, при плюсовій температурі, працюють котельні по цілій країні - бо опалювальний сезон ще не завершений. Так само і в Києві: батареї розпечені, а на вулиці літня температура.

"Вікна відкриті, батареї центрального опалення нестерпно гарячі, температура на дворі +18°С. Я не кажу про зупинку опалювального сезону, а лише про спалювання газу в котельнях, бо циркуляція теплоносія повинна залишатись - за тиждень знову буде морозно", - пише Улановський у Facebook.

Важлива деталь: "тимчасово вимкнути" батареї комунальники дійсно не можуть: вони повинні дотримуватись температурних графіків роботи тепломереж. І подавати теплоносій температурою нижче порогу також не варіант - ще й до усіх будинків його повинні подавати однакової температури (бо в одного тепломережі всередині будуть у гарному стані, а інший - споживатиме більше тепла). Відтак, потрібно знайти елегантне рішення. І воно з'явилося.

Київські тепловики схитрять в рамках закону

Графік подачі тепла до домівок киян передбачає, що теплопостачання має здійснюватися безперервно до 15 квітня 2025 року. Вийти за межі тепловики не можуть, але можуть "схитрити". У понеділок, 10 березні 2025 року КП "Київтеплоенерго" зробило заяву: тепло у домівки киян подаватимуть. Але почнуть плавно знижувати температуру опалення, і це єдиний варіант, за яким можна діяти (згідно законодавства й регламентів).

"Теплопостачання здійснюється згідно температурного графіку на технічно мінімально можливих параметрах, що зобумовлено інженерними особливостями теплогенеруючого обладнання, – зазначають комунальники.

Водночас киян, які мають у будинках техніку, яка дозволяє самостійно знижувати температуру тепла батарей до ще менших показників, закликають робити це принаймні на день. Таких будинків у столиці чимало - йдеться про ті новозбудовані ЖК, де є сучасні теплопункти із можливість регулювання.

"Якщо у вашому будинку встановлено індивідуальний теплопункт, то його обладнання дозволяє регулювати температуру теплоносія до квартир будинку", - додали у КП "Київтеплоенерго".

У січні місто стикнулося з низкою комунальних аварій, постраждали навіть історичні будинки

Нагадаємо, у січні Інформатор писав про масштабну аварію на тепломережах у Солом’янському районі. Мобільні котельні, які місто придбало напередодні зими не стояли без діла: вони підтримували температуру у Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. Амосова та Дорожній клінічній лікарні № 2.

Також ми писали, що під час комунальної аварії на початку січня у Києві постраждали два історичні будинки. Порив магістрального трубопроводу стався на перетині вул. Жилянської та Симона Петлюри неподалік Центрального залізничного вокзалу. Будівлі, що були пошкоджені внаслідок потопу, огородили парканом - і вже контролюють, чи ті, бува, не почали зсуватися через підтоплення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube