Правоохоронці заарештували голову правління, двох очільників спеціалізованих відділів, головного інженера та одного із інженерів столичної установи
Керівництво провідного науково-дослідного та проєктного інституту нафтового профілю у Києві викрито на співробітництві із країною-агресором. Поки ЗСУ атакують дронами нафтопереробні підприємства на території Росії , в Україні працюють ті, хто допомагає ворогу відновлювати пошкоджені НПЗ. Звісно, заробляючи власним запроданством чималі гроші.
Як повідомляє прес-служба СБУ, у співпраці з РФ наразі підозрюється п’ять співробітників Київського науково-дослідного та проєктного інституту нафтового профілю. Це голова правління, двоє очільників спеціалізованих відділів, а також головний інженер і один із інженерів столичної установи.
“За матеріалами справи, вони допомагали агресору відновлювати свої нафтопереробні заводи, які зазнали суттєвих пошкоджень унаслідок атак українських дронів. На замовлення рф посадовці підготували проєктно-конструкторську документацію для реконструкції трьох ключових НПЗ. Загальна вартість російських «підрядів» становила майже пів мільярда гривень. До цієї суми входив також дистанційний супровід проєктантами технологічних процесів відновлення та модернізації пошкоджених НПЗ країни-агресора”, - повідомляють у СБУ.
Обшуки в офісних та житлових приміщеннях керівництва інститут проходили в трьох містах - Києві, Львові та Харкові. Слідчі вилучили мобільні телефони, системні блоки, ноутбуки, флешки та чорнові записи із доказами співпраці з ворогом. На цій підставі повідомлено про підозру п’ятьом затриманим посадовцям проєктного інституту, четверо з яких вже перебувають під вартою. За пособництво державі-агресору зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
Як розповідав Інформатор, СБУ завершила досудове розслідування стосовно чотирьох учасників агентурно-бойової групи ГРУ ГШ РФ, нейтралізованих навесні 2024-го. Як відомо, зловмисники готували серію масштабних терактів у Києві та Львові - у столиці, зокрема, планували підірвати вибухівку в будівельних гіпермаркетах. Кільком з них загрожує довічне ув'язнення із конфіскацією майна.
Запобігти терактам вдалося завдяки злагодженим діям контррозвідки та слідчих СБУ, кажуть у відомстві. У результаті багатоетапної спецоперації було покроково задокументовано підривну діяльність всієї агентурно-бойової групи гру разом з її російським куратором, а агентів затримали буквально "на гарячому" - під час встановлення вибухових пристроїв у одному з будівельних гіпермаркетів столиці.
Також Інформатор писав про те, що зранку 18 вересня 2024 року СБУ почала проводити обшуки у Свято-Введенському чоловічому монастирі УПЦ. Ймовірна підстава для процесуальних дій - поширення ворожої пропаганди деякими із ченців. Водночас сама УПЦ повідомляє про "близько шести" обшуків за різними кримінальними провадженнями.
Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. Подписаться на канал в Viber можно здесь.