Чоловік вимагає від авіакомпанії компенсацію у розмірі 221 893 гривень за скасований рейс до Берліну - що вирішив суд Києва

Читать на русском

Чоловік отримав повідомлення від авіаперевізника про скасування рейсу до Берліну

Читать на русском
Суд Києва
Чоловік витратив кошти на авіаквитки, але його рейс скасували

Чоловік отримав повідомлення від авіаперевізника про скасування рейсу до Берліну

Чоловіку авіаквитки на переліт сполученням Київ-Берлін-Київ обійшлися у 7 098 гривень. Згодом авіаперевізник повідомив про скасування рейсу. Він вимагає від компанії МАУ компенсацію у розмірі 221 893 гривень. Про це йдеться у рішенні Шевченківського районного суду Києва, опублікованому 19 лютого 2024 року. 

В листопаді 2021 року чоловік придбав у компанії "Міжнародні авіалінії України" електронні авіаквитки на переліт сполученням Київ-Берлін-Київ, загальною вартістю 7 098 гривень. Через деякий час повідомили, що у зв'язку з впливом пандемії COVID-19 на пасажирські перевезення, його рейс скасовано. Він надіслав МАУ претензію про повернення коштів за невикористані квитки, яку компанія отримала 10 грудня 2021 року, але це не дало результатів. 

Чоловік звернувся до фахівця контакт-центру МАУ стосовно компенсації коштів за невикористані квитки, проте отримав відповідь, що термін оформлення повернення коштів складає 90 днів. Після закінчення вказаного строку кошти йому не повернули.

"Через збройну агресію рф проти України, виникли форс-мажорні обставини, через які відповідач не зміг виконати свої обов'язки з повернення коштів. Оскільки позивача повідомили про скасування рейсу завчасно, а не відмова у перевезенні проти волі пасажира, то не підлягають задоволенню вимоги про стягнення компенсації. Крім цього, не передбаченого нормами міжнародного і приватного права можливість відшкодування моральної шкоди", - заявили у МАУ. 

Яким було рішення суду Києва? 

Суд вирішив частково задовольнити позов чоловіка. З авіакомпанії МАУ стягнуть на його користь кошти за авіаквитки - 7 098 гривень, витрати на правничу допомогу - 224 гривень, а всього 7 322 гривень.

"Суд приходить до висновку, що з відповідача підлягає до стягнення сума вартості квитків в розмірі 7 098 гривень", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.