Бойлери киян мотають стільки ж електроенергії, скільки виробляє третина енергоблоку АЕС - експерт

Читать на русском

Техніка, що має нагрівальні елементи, є чи не найбільш неекономічною з точки зору енерговитрат: звичайний кондиціонер споживає чверть від того обсягу, що необхідний для роботи бойлера

Читать на русском
ДТЕК знеструмлення бойлери відімкнення електроенергії у Києві
Звичайні бойлери стали однією з причин знеструмлення - фахівці радять вимкнути їх, аби знизити навантаження на систему

Техніка, що має нагрівальні елементи, є чи не найбільш неекономічною з точки зору енерговитрат: звичайний кондиціонер споживає чверть від того обсягу, що необхідний для роботи бойлера

Побутові бойлери, що кияни використовують для підігріву холодної води, споживають третину електроенергії, яку виробляє один енергоблок АЕС. Саме ця техніка є найбільш неекономічною з точки зору енерговитрат - звичайний кондиціонер споживає лише чверть від обсягу, необхідного бойлеру. Відтак, киян просять відімкнути неекономічні прилади і перевірити централізоване гаряче водопостачання.

Висновками про енергоспоживання поділився в інтерв'ю з ЕП голова Асоціації енергоаудиторів України Вадим Литвин. Фахівець стверджує, що саме бойлери споживають чи не найбільший обсяг електроенергії у столиці з усіх побутових приборів.

"Я рахував сумарну потужність дахових котелень Києва, вийшло близько 300 мВт – це третина атомного енергоблока. Можна гігават побудувати, а можна ці 300 мВт у Києві зекономити, якщо не використовувати електроенергію для підігріву води в бойлерах", – зауважив Литвин.

На відміну від бойлера, побутовий кондиціонер споживає 500 Вт і не працює постійно. Натомість електробойлер споживає у чотири рази більше, причому працює довго і постійно. А перехід на централізоване гаряче водопостачання дозволятиме економити у години відключень, каже Литвин.

"Це банально дешевше. Вартість кубометра гарячої води з бойлера після підвищення тарифу становить понад 250 гривень, а для централізованого водопостачання вона субсидована – близько 100 гривень. Тобто різниця у 2,5 разу. Навіть після приведення тарифу до ринкового різниця все одно буде досить суттєвою, тому це треба робити і завдяки цьому вивільнити достатньо велику кількість енергії", - додає фахівець.

Знеструмлення у Києві: елемент приборкання Кличка та жахливі сцени у ТРЦ

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у київському ТРЦ Blockbuster Mall 19 червня через знеструмлення без світла залишилися дитячі атракціони. У перші хвилини після інциденту весь тематичний парк розваг "Galaxy" поринув у темряву - а діти, що саме перебували на атракціонах (у ТРЦ встановлені Американські гірки та "Космоджет") почали кричати від страху. Сам Blockbuster Mall уникає контакту з пресою.

Багаточасові знеструмлення у Києві можуть бути політичним елементом "приборкання" міського голови, Віталія Кличка, з боку центральної влади. Так вважає очільник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. На його думку, порівняно зі столицею, у Дніпрі, де також розташовано чимало промислових підприємств, електроенергію майже не вимикають — так само і в Харкові, де попри знищення всієї генерації містяни сидять зі світлом майже цілодобово. Відтак, проблема може полягати у власній політичній грі, яку веде Віталій Кличко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.