Багато клієнтів: у Лук'янівському СІЗО закінчилися місця в платних камерах

Читать на русском

Очільник Мінюсту Денис Малюська каже, що експеримент із облаштуванням гідних умов у камерах за відповідні кошти приносить чималий прибуток - ремонти вже давно окупилися

Читать на русском
Платні камери у СІЗО Києва
У Київському СІЗО закінчилися місця у платних камерах, каже очільник Мінюстиції

Очільник Мінюсту Денис Малюська каже, що експеримент із облаштуванням гідних умов у камерах за відповідні кошти приносить чималий прибуток - ремонти вже давно окупилися

У Київському слідчому ізоляторі №13, відомому також, як "Лук'янівське СІЗО" закінчилися місця у платних камерах. Наразі знайти їх складно - а самий ізолятор переповнений через погіршення криміногенної ситуації у Києві та країні в цілому. Навіть більше, правоохоронці стверджують, що вона буде погіршуватись. Про це 4 березня заявив міністр юстиції України Денис Малюська, у сферу відповідальності якого входить пенітенціарна служба, у інтерв'ю виданню РБК-Україна.

За його словами, реформа із облаштуванням платних камер у Лук'янівському СІЗО довела свою доцільність, навіть більше - усі камери дуже швидко окупилися, і зараз заробляють кошти.

"(ініціатива) прекрасно працює. Вільних місць немає. Платні камери користуються в Києві шаленою популярністю. Я думаю, що якби ми вдвічі більше запровадили цих платних камер, все одно були б зайняті всі... платні камери швидко окупилися. Тому це прекрасний бізнес-проєкт", - зазначив Денис Малюська.

Також, за його словами, у зв'язку з погіршенням криміногенної ситуації у Київському слідчому ізоляторі №13 відчувається дефіцит вільних місць. Кількість порушників, які потребують утримання в умовах ізолятору, збільшується, у той час, як суди не встигають "звільняти" місця.

"Реально, в мене нема куди людей дівати, нам треба друге СІЗО в Києві. Це насправді актуальне питання. Це дуже і дуже складна ситуація, і за прогнозами правоохоронців, вона буде лише погіршуватись, бо у нас кримінальна ситуація погіршується", - додав міністр юстиції.

В'язні у Лук'янівці займаються постачанням наркотиків та неіснуючих генераторів

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що ГПУ викрила і повідомила про підозру шести учасникам злочинної організації, які налагодили схему постачання наркотиків до Київського слідчого ізолятора. Щомісячний обіг наркотрафіку становив 200 тисяч гривень. Виявилося, що схему створив один з раніше судимих в'язнів СІЗО за участі ще трьох подільників з волі.

Також ми розповідали, що в'язні Київського СІЗО організували шахрайську схему з продажу генераторів. Аферисти брали передоплату з замовників, прикидались військовослужбовцями та обривали зв'язок з ошуканими клієнтами. Шахрайська схема діяла з листопада 2022 року по лютий 2023 року в умовах масштабних проблем з електропостачанням в Україні через російські обстріли.

Ветеран війни Юрій Гудименко розповідає про необхідність уважно ставитися до обмовок у контексті допомоги для України. Важливо розуміти, що заява Макрона ще не означає автоматичного направлення військ до конкретних районів, як, наприклад, під Авдіївку. Наш гість також підсумує допомогу з боку Франції та відгуки на заяви самого Макрона. Приєднуйтеся до обговорення - буде цікаво.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.