Айвазовський, індійські апсари та метеорит: який антикваріат продають кияни через онлайн-оголошення

Читать на русском

Серед лотів, виставлених на продаж, є рідкісні статуетки та шедеври мистецтва

Читать на русском
Що продають кияни в мережі
Продають твори мистецтва та навіть метеорити

Серед лотів, виставлених на продаж, є рідкісні статуетки та шедеври мистецтва

На платформах онлайн-оголошень кияни продають не тільки речі особистого вжитку та побутову техніку, а й картини знаменитих художників, цінності музейного рівня та антикварні рідкості. Перлиною серед лотів, виставлених на продаж, - є справжній метеорит, який, за запевненням власника, приземлився на Київщині. Інформатор зібрав топ антикварних та колекційних речей, виставлених киянами на продаж на звичайному онлайн-ринку.

Айвазовський та супрематизм

Серед полотен маловідомих та знаних українських митців, розміщених на платформі, є декілька картин всесвітньо відомого мариніста, уродженця Криму Івана Айвазовського. Перша, найдорожча (€600 тис), овальної форми зображає характерний для митця сюжет кораблетрощі в бурхливому морі. Внизу картини є підпис - «Айвазовский». Її власник стверджує, що полотно 1869 року походить з приватної колекції, знаходиться в Україні, а сам він готовий розглянути оплату в Bitcoin.

Кораблетроща за 600 тис євро
Кораблетроща за 600 тис євро

Той самий власник продає друге полотно мариніста, на якому сепією зображено трищогловий барк. «Картина була подарунком самого Айвазовського певній людині. Власник готовий доставити її в будь-яку точку світу, відповідно, готові до експертизи», - стверджує він. Картина виставлена за €300 тис, власник пояснює ціну тим, що, коли аукціонні доми виставляють аналогічні витвори мистецтва за естімейтом (оцінкою - англ.) в $20-70 тисяч, «аукціони перебивають їх в 5-10 разів, і це вважається нормою» (відповідно, вартість картини складає від $100 до 700 тис).

Трищогловий барк Айвазовського
Трищогловий барк Айвазовського

Виставлено також кілька полотен Казиміра Малевича, українського художника-авангардиста польського походження, засновника супрематизму - напрямку мистецтва, що будується на безпредметності, абстрактному геометризмі. Три картини також виставив на продаж один власник на ім’я Олександр, оцінивши їх, відповідно, в 10, 15 та 20 млн грн (від $270 до 550 тис).

Супрематичне полотно Малевича
Супрематичне полотно Малевича

 Найдорожчі ікони св. Миколая

На продаж виставлено десятки ікон, які можна вважати музейною рідкістю. Серед найбільш визначних - кілька творів з музею Якубовських, нині існуючої колекції в Києві. «Чудотворна ікона-мощовик (себто, з ємністю для мощів святих - Авт.) Ісус у терновому вінцю» коштує $86 тис (3,1 млн грн); «Плачуча ікона» оцінена власниками в $78 тис (2,8 млн грн).

Плачуча ікона з музею Якубовських
Плачуча ікона з музею Якубовських

Проте найдорожчими можна вважати ікони, присвячені Миколі Чудотворцю: одну з них, не відреставровану XIX сторіччя, власник оцінює в більш, ніж $800 тис (хоч, скоріше за все, реальна цінність твору все ж значно нижча).

Апсара та китайський нефрит

Продаються також статуетки, вази та інші предмети антикварного колекціонування. Користувач з ніком «Коллекционер» виставив на торги рідкісну статуетку з китайського боуеніту («Сяюнь нефрит») віком близько 6 тисяч років. До свого лоту обіцяє надати висновок про достовірність. За невеличку статуетку розміром з долоню дитини просить 20 млн гривень ($557 тисяч).

Нефритова статуетка віком до 6 тис років
Нефритова статуетка віком до 6 тис років

Ще одну рідкісну статуетку апсари, тобто напівбожества в індуїстській міфології, духа хмар чи води, продають за 800 тис гривень ($22,3 тис). Продавець стверджує, що артефакт походить з храму Бантеай Срей в Камбоджі Х століття, був знайдений французькими дослідниками 1914 року та «став відомим за десять років, одразу після того, як письменник та авантюрист Андре Мальро намагався викрасти статуї чотирьох апсар».

Музейна рідкість з красивою історією
Музейна рідкість з красивою історією

Метеорит з-під Києва

Зрозуміло, що ціни, описані на сайті, є побажаннями власників та можуть обговорюватися під час перемовин з покупцями. Майже в усіх випадках саме так і відбувається торг. У випадку з найбільш незвичним лотом, виставленим на онлайн-платформі, починати його доведеться з ціни в 10 млн грн - саме в таку суму оцінив свій метеорит киянин Ілля. «Продам метеорит, знайдений під Києвом. Вага 2965 грамів, - розповідає він. - З дурницями не звертатись».

Метеорит важить майже 3 кг
Метеорит важить майже 3 кг

Порядок цін на антикваріат, представлений на українських онлайн-майданчиках, не завжди розбігається з світовим ринком. Так, влітку вивезену ще радянською владою з Криму античну монету з Пантікапея (давньогрецька колонія на півострові) продали за $4,8 млн. Але це стосується лише законних власників артефактів: в серпні мешканцю Хмельницької області повідомили про підозру в продажу рідкісного давньогерманського поясу III сторіччя, який той випадково знайшов та спробував продати за 590 тис гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.