У разі, якщо споживач не передає показання електролічильника у встановлені терміни, нарахування за спожиту електроенергію відбувається за середньодобовим споживанням.
Як вираховується середньодобове споживання і чому так важливо передавати показання вчасно, розповідає Інформатор за даними YASNO.
Щоб отримувати рахунки за фактично спожиту електроенергію, клієнти YASNO у Києві мають передавати показання електролічильника за два дні до кінця місяця та по третє число наступного. Якщо клієнти не передають показання вчасно, то обсяг споживання розраховується за середньодобовим споживанням. Згідно Кодексу комерційного обліку розрахунок середньодобового споживання виконується на основі обсягів аналогічного місяця попереднього року. Розглянемо детальніше на прикладі.
Для початку важливо пам’ятати, що рахунок за електроенергію виставляється за календарний місяць. Візьмемо за приклад місяць лютий, в якому було 28 днів. Уявімо, що клієнт передав показання 15 лютого, відповідно оператор системи розподілу має таку інформацію про споживання клієнта:
Як розраховується обсяг за середньодобовим споживанням?
Для цього оператор системи розподілу бере обсяг, який клієнт спожив цього ж місяця минулого року. Ділять його на кількість днів у місяці, потім множать на кількість днів, обсяг яких невідомий (у даному випадку таких 13), і отриманий результат множать на коефіцієнт приросту/зниження споживання електроенергії (цифра змінна, тому детальніше про те, як він розраховується можна почитати у Кодексі комерційного обліку електричної енергії). Далі сумують обсяг, отриманий від клієнта, та обсяг, розрахований «по середньому» і отримують обсяг спожитої електроенергії клієнтом у даному місяці. Потім оператор системи розподілу передає обсяг постачальнику YASNO.
Як розраховується сума до сплати?
Постачальник отриманий обсяг множить на тариф. Якщо обсяг менший, ніж 250 кВт⋅год, то – на 1,44 грн, якщо понад 250 кВт⋅год, то – на 1,68 грн).
В наступному місяці після передачі показань здійснюється автоматичний перерахунок.
Всі новини на тему електроенергії та у Києві та країні за тегом – Відключення світла.
Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.
Варвара Грекова