Інформатор Київ

ВІЙНА

На Київщині відбудують зруйнований притулок для тварин за майже 2 млн грн

У Київській області розпочинають відбудову притулку “Бест Френдз”, який двічі постраждав від авіанальотів та чисельних обстрілів після початку повномасштабного російського вторгнення. Близько 2 млн грн пожертвувала Suziria Group (розвиває мережу MasterZoo), яка разом із UAnimals запускає благодійний проєкт Tails Changes, щоб врятувати тисячі життів домашніх улюбленців. Таке рішення група компаній прийняла як розширення своєї благодійної допомоги до 30-річчя компанії. 

До повномасштабної війни Україна входила до десятки країн світу, в яких зафіксована найбільша кількість безпритульних тварин, а після 24 лютого 2022 року ситуація погіршилась у декілька разів. Проблема переповненості притулків та значного збільшення кількості безпритульних тварин існує по всій країні, але найскрутніша ситуація в окупованих, деокупованих територіях і на лінії фронту. За даними зоозахисних організацій та волонтерів наразі в Україні нараховується близько 150 тисяч тварин, що потребують допомоги. Про це розповіли Інформатору в UAnimals.

Допомога та відбудова притулку “Бест Френдз”

До 24 лютого в притулку проживали більше ніж 1300 підопічних, зараз власники намагаються розмістити близько 970. Велика частина будівлі зруйнована, тому нових тварин наразі він приймати не може. Як виняток, притулок врятував понад двісті котиків та собачок, евакуйованих з Бахмута, Краматорська, Харківської області та Донецької області. 

Suziria Group разом з UAnimals дослідили роботу притулку “Бест Френдз” й зрозуміли, що найбільшим викликом є будівництво карантинного боксу, запуск якого може врятувати близько тисячі життів  домашніх улюбленців кожного року. Після відбудови карантинного приміщення притулок матиме можливість розширити простір та облаштувати два операційних місця, що дасть можливість врятувати вдвічі більше хвостатих життів та зменшити щомісячні витрати на 100 тис. грн.  

Конкурс для молодих дизайнерів

До оздоблення оновленого притулку запрошують долучитися молодих талановитих дизайнерів та художників. Кожен, хто хоче спробувати свої сили, може подати свою заявку за посиланням до 18.02.2023 року та взяти участь у конкурсі. Більше деталей можна знайти в соцмережах UAnimals.

Реконструкція тільки початок 

«Розвиваючи протягом 30 років ринок зооіндустрії, наша група компаній як ніхто розуміє всі його потреби на системному рівні. Тому інвестиції в притулок “Бест Френдз” не є випадковим рішенням. Це старт для масштабніших структурних змін серед усіх притулків нашої країни, де хвостаті улюбленці без родини будуть отримувати не лише необхідне піклування, але й найголовніше проходитимуть успішну адопцію», – коментує співвласниця і голова наглядової ради групи компаній Suziria Group Поліна Кошарна.

Окрім реконструкції притулку в планах Suziria Group запуск освітньої програми разом із UAnimals, спрямованої на роботу з засновниками притулків, нового бачення системи адміністрування, дотримання міжнародних стандартів в роботі та адопції домашніх улюбленців. 

«Багатьом притулкам під час війни не вистачає фінансування, ліків, кормів, а також працівників з догляду за тваринами. Ця проблема більш комплексна, яку ми намагаємось вирішити за допомогою наших численних проєктів та залучення таких міжнародних громадських організацій як Peta, HSI, Dogs Days Are Over, IFAW, Last Chance For Animals та ін. Для нас дуже важливо, щоб до проєктів долучались і українські компанії й ми дуже раді, що у нас є такі партнери як Suziria Group, які небайдужі до тварин», – каже Олександр Тодорчук, засновник UAnimals.

Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Платон Бережний

Нагору