Прикинувшись електриком шахрай вкрав документи пенсіонера, а потім переоформив на себе його квартиру в Києві: що вирішив суд

Читать на русском

Чоловік скаржився на нотаріусів, через яких він втратив помешкання, до Мін’юсту, але там їх дії назвали законними

Читать на русском
шахраї, суд, Київ
Шахраїв розшукувала поліція

Чоловік скаржився на нотаріусів, через яких він втратив помешкання, до Мін’юсту, але там їх дії назвали законними

У серпні 2022 року чоловік звернувся до Шевченківського районного суду Києва та розповів історію про те, що квартира у Києві, яку йому подарувала мати, має інших власників. Коли поліція стала шукати шахраїв, то з’ясувалося – хтось представився електриком та потрапив до квартири, де викрав гроші, паспорт та пенсійне посвідчення. Згодом нерухомість внесли в уставний капітал компанії та двічі перепродали. Про це йдеться у рішенні Шевченківського районного суду Києва від 8 березня 2024 року. 

Чоловік, який вважав квартиру своєю власність, просив повернути його помешкання. Для цього він звертався зі скаргами до нотаріусів та Мін’юсту, але ніхто не зголошувався йому допомогти. 

Історія почалася з серпня 2019 року, коли зареєстрували фірму «БАН ТРЕЙД». Чоловіка, який заявив про викрадення житла, вказали одним зі співзасновників із часткою у 49% уставного капіталу, яким стала його квартира. Однак він наполягав, що ні в якій компанії участі не брав, та свого житла нікому не передавав.

Через тиждень після реєстрації фірми, компанія вперше перепродала квартиру площею 88,2 м кв. У березні 2020 року житло перепродали вдруге.

«(Чоловік) вказує, що весною 2020 року він виявив, що у квартири змінився власник. Згідно Інформаційної довідки з реєстру речових прав на нерухоме майно від 22 липня 2022 року теперішнім власником квартири значиться (жінка), право власності якої на квартиру зареєстроване на підставі договору купівлі-продажу № 456 від 19 березня 2020 року», - йдеться у матеріалах справи, яка є на сайті судового реєстру.

Постраждалий звернувся до правоохоронців, які відкрили декілька кримінальних проваджень. Одне з них взагалі вилучено з реєстру. На момент підготовки матеріалу було відомо, що поліція виявила цілу шахрайську банду, яку затримали та висунули обвинувачення. Однак вироку у реєстрі ще не було. 

Що було у суді

Чоловік просив суд повернути йому житло та оплатити судовий збір. Він пояснював, що у березні 2020 року скаржився на нотаріусів, через яких він втратив нерухомість, у міністерство юстиції.

«У своїй скарзі (чоловік) зазначав, що реєстраційні дії щодо реєстрації права власності на квартиру за ТОВ «БАН ТРЕЙД» як внесок у статутний капітал є незаконними, оскільки ним не вчинялось жодних дій щодо передачі належної йому квартири у статутний капітал ТОВ «БАН ТРЕЙД», - йдеться у рішенні суду.

Проте в Мін’юсті дії нотаріусів назвали законними, але чоловік скаржився й далі. Колегія Міністерства юстиції з розгляду скарг теж нічого протизаконного не побачила. Щоб ні в кого не було сумнівів щодо результатів перевірки, видали наказ, який на момент розгляду справи був чинний.

Щоб ухвалити рішення, суддя Шевченківського районного суду Києва Наталія Сіромашенко запросила в реєстраторів все документи по квартирі, але вони ухвалу суду проігнорували. Однак необхідні папери чоловік сам додав до свого позову. Ці документи дійсно засвідчували факти перепродажу майна.

Вже нова власниця квартири в суді пояснювала, що на момент покупки в неї не було сумнівів, що з квартирою «попрацювали» шахраї. Вона вважала себе добросовісним власником, який потрапив у неприємну історію.

«Теперішній власник квартири, будучи допитаною в якості свідка показала, що вказану квартиру вона придбала 16.03.2020 у раніше не відомого їй (чоловіка), та на момент проведення допиту ніяких відомостей про його місцезнаходження та контакти їй не відомі». – написано у матеріалах досудового розслідування у провадженні № 12018100100007461

Суддя Сіромашенко вивчила останню угоду про купівлі квартири, де продавець засвідчив, що «квартира нікому іншому не продана, не подарована, не перебуває під арештом чи забороною, щодо неї не ведуться судові спори, вона не заставлена, у податковій заставі не перебуває».

«(Жінка) не знала і не могла знати про наявність чи відсутність у попереднього продавця ТОВ «БАН ТРЕЙД» прав на відчуження спірного майна, оскільки правомочності продавця, у якого вона придбала квартиру, на таке відчуження були з`ясовані та підтверджені нотаріусом», - заявила суддя.

Забирати майно у добросовісного власника суддя не стала, тому 8 березня 2024 року відмовила чоловіку у позові.

Шахрайство на 2,3 млн гривень за схемами продажу авто

З лютого 2020 по лютий 2021 років чоловік розповідав, що зможе вигідно продати авто чи пригнати машини з-за кордону. Власники йому вірили та віддавали ключі та документи на машини чи довіряли йому завдаток за іноземний транспорт. Аферист підробляв підписи власників у договорах комісії та гроші від продажу забирав собі. Прокуратура Києва 15 квітня 2024 року повідомила, що злочинець отримав 9 років за ґратами.

Одну з машин - Volkswagen Passat, які чоловіку довірили продати, він віддав своїй рідній сестрі за 10 тис. доларів. Вона цього ж дня оформила машину на себе та отримала новий номерний знак. Загалом за продаж машин за фіктивними документами аферист «заробив» понад 1,5 млн грн.

Інформатор писав, що харків'янка хотіла заробити на роликах, але втратила 206 тисяч гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.