Права рука Кличка з підробним дипломом: чим відомий секретар Київради Володимир Бондаренко

Читать на русском

Заступник мера Києва та секретар Київради Володимир Бондаренко найбільше відомий тим, що влаштувався працювати до КМДА за підробним дипломом юриста. Це коштувало йому звільнення у 2017 році, а у 2020 році він знову повернувся у владу міста. Один з найближчих соратників Віталія Кличка у 2022 році отримав 679 тис. 748 грн зарплати - майже у 1,5 раза більше, ніж у довоєнному 2021 році. У ЗМІ час від часу звинувачують Бондаренка у підіграванні забудовникам

Читать на русском
Володимир Бондаренко у команді Віталія Кличка з 2007 року
Володимир Бондаренко у команді Віталія Кличка з 2007 року

Заступник мера Києва та секретар Київради Володимир Бондаренко найбільше відомий тим, що влаштувався працювати до КМДА за підробним дипломом юриста. Це коштувало йому звільнення у 2017 році, а у 2020 році він знову повернувся у владу міста. Один з найближчих соратників Віталія Кличка у 2022 році отримав 679 тис. 748 грн зарплати - майже у 1,5 раза більше, ніж у довоєнному 2021 році. У ЗМІ час від часу звинувачують Бондаренка у підіграванні забудовникам

20 грудня 2020 року депутати Київради обрали секретарем ради та заступником мера Володимира Бондаренка. У 2014-2017 роках він вже працював у мерії, але був звільнений через кримінальну справу за підробку диплома бакалавра з права. У 2022 році депутат отримував в середньому по 56 646 грн зарплати на місяць. Він орендує 3 квартири та користується 2 автомобілями. Та попри наближеність та довготривалу співпрацю разом з Віталієм Кличком чиновник не може похизуватися великими офіційними статками.

Скільки заробляє секретар Київради

За 2022 рік, згідно з офіційною декларацією, Володимир Бондаренко отримав 679 тис. 748 грн (56 тис. 646 грн/місяць), а у 2021 році вона була 473 тис. 168 грн (39 тис. 431 грн/місяць). Також він отримав подарунки від профспілки на 1 тис. 958 грн у негрошовій формі. Дружина депутата отримала 112 тис. 216 грн зарплати (у 2021 році - 239 тис. 284 грн) та 618 грн банківських процентів.

На банківських рахунках секретаря Київради 37 тис. 213 грн. У дружини 21 тис. 753 грн. У спільній власності вони мають 7 тис. 540 грн, 11,5 тис. дол., 2 тис. євро готівкою. За рік подружжя витратило 6,5 тис. дол. та 1 тис. євро, натомість відклало 12 тис. 238 грн.

У Володимира Бондаренка немає ніякої власної нерухомості. Він орендує 3 квартири: 45,8 кв. м (комунальна) та 123,8 кв. м (приватна) і 99,4 кв. м (приватна, яку почав орендувати у 2022 році) у Києві. Дружина депутата є співвласницею квартири (82,4 кв. м) у Києві, а також користується квартирою матері (92,7 кв. м), орендує нежитлове приміщення (3,6 кв. м).
Володимир Бондаренко користується службовою Toyota Camry 2011 року. А ще з 2022 року він користується SsangYong Actyon 2011 року. Ще він зазначив, що у 2022 році заснував благодійний фонд “Фундація захисту та допомоги”.

SsangYong Actyon
SsangYong Actyon

Також депутату станом на кінець 2022 року залишалося погасити 39 тис. 489 грн кредиту. Ще він зазначив, що якийсь автомобіль передав у користування для 93 бригади. У 2021 році депутат зазначав, що входить до складу громадської організації “УДАР Віталія Кличка” та Національної асоціації адвокатів України, у декларації за 2022 рік цих згадок вже немає.

Хто такий Володимир Бондаренко?

Володимир Бондаренко народився у 1985 році у Києві. Отримав диплом юриста у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка. Пізніше, під час роботи другого у мерії, здобув освіту філолога у Київському столичному університеті ім. Б. Грінченка (вчителя української мови та літератури). У 2003 році був технічним працівником (деякі ЗМІ пишуть, що працював у школі прибиральником) у ЗОШ №61, яку закінчив роком раніше. Потім якась прогалина у біографії та раптовий початок роботи на Віталія Кличка.

У 2007-2012 роках Володимир Бондаренко був вже помічником депутата Київради Віталія Кличка. У 2012 році балотувався до Верховної Ради України за списками партії “УДАР Віталія Кличка”, але нардепом не став. У 2013-2014 роках - вже помічником народного депутата України Віталія Кличка. 5 червня 2014 року без конкурсу і спецперевірки став керуючим справами Київради. З 12 серпня 2014 по 22 серпня 2017 року - керівник апарату Київської міської державної адміністрації (КМДА), де займався розвитком місцевого самоврядування і міжрегіональних зв'язків, кадровою політикою, запобіганням корупції тощо.

У 2017 році Володимира Бондаренка звільнили з КМДА після скандалу. Журналісти програми “Схеми” опублікували інформацію, що Бондаренко підробив свій диплом бакалавра про закінчення Львівського національного університету ім. І. Франка (на підставі цієї підробки отримав ступінь спеціаліста у КНУ ім. Т. Шевченка). Щоправда, чиновник залишився у команді мера. У грудні 2017 року Шевченківський районний суд Києва закрив кримінальну справу проти чиновника через закінчення терміну давності, а Бондаренко свою провину визнав, відповідальність з нього зняли. Віталій Кличко підписав спеціальні довіреності, якими наділив свого соратника повноваженнями представляти інтереси міста у найвищих судових інстанціях після звільнення з роботи.

З кінця 2018 року Бондаренко був радником Віталія Кличка на громадських засадах та секретарем “Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації”, з березня 2019 року - співголова громадської комісії при КМДА з перевірки інформації по об'єктах будівництва. За перший рік роботи ця комісія змогла призупинити будівництво лише 10 об’єктів, при цьому не найбільш скандальних, а депутатська земельна комісія не зважала на рекомендації комісії Бондаренка. У 2018-2020 роках Володимир Бондаренко займався “незалежною професійною діяльністю”. Можливо, частину часу працював як адвокат.

У листопаді 2020 року Володимира Бондаренка обрали депутатом Київради від партії “УДАР” по Шевченківському району Києва. 3 грудня 2020 року депутати Київради обрали протеже Віталія Кличка секретарем Київради - заступником міського голови. Також він продовжує бути секретарем “Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації”. Також він є головою комісії з проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Київської міської ради. А також він член наглядової ради “Київміськбуду”. Згідно з даними реєстрів, він є заступником голови партії “УДАР” та головою Шевченківської районної організації “УДАРу” у Києві.

Володимир Бондаренко - секретар Київради - заступник мера Києва Віталія Кличка
Володимир Бондаренко - секретар Київради - заступник мера Києва Віталія Кличка

У 2022 році депутат відвідав всі “воєнні” засідання Київради та залишався у місті, поки російські війська були недалеко від столиці. Займався гуманітарним штабом Києва. Разом з тим депутату нагадують у дії в інтересах забудовників:

  • Затягування судової справи Екопарку Осокорки, де забудовник Stolitsa Group (Владислава Молчанова) має свої інтереси ;
  • Голосував за передачу старовинного маєтку Баккалинського для будівництва адмінбудівлі на його місці (не зважаючи на кампанію активістів зі збереження будинку);
  • Голосував за передачу спортивного парку на вулиці Академіка Вернадського, 32 у Святошинському районі під будівництво 6 багатоповерхівок на його місці. Одним з бенефіціарів компанії-забудовника, яка отримала землю, згідно з проєктом рішення, був голова фракції “Європейської Солідарності” у Київській обласній раді Георгій Цагареішвілі.

Депутатський звіт Володимира Бондаренка про роботу у Київраді за 2021 рік можна почитати тут. Дружина Володимира Бондаренка працює артисткою балету у Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва. У них двоє дітей.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Віталій Кличко, мер Києва, заявив, що відповідальність за міст Патона лежить на державі через те, що міст виведено під велике будівництво. Проте, не зважаючи на це, ми спостерігаємо аварійний стан мосту протягом кількох років, який не покращується сам собою. Звертаємось до інфраструктурного експерта Дмитра Беспалова, щоб дізнатися його думку про перспективи цього мосту, а також хто конкретно має брати на себе відповідальність за його стан та можливі ризики аварійного збору.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.