Переселенцям на Київщині ще на 6 місяців подовжили виплату допомоги: хто може отримати

Читать на русском

Виплата допомоги на проживання для ВПО продовжена ще на 6 місяців для окремих категорій ВПО, які отримували її вже протягом 1-2 років

Читать на русском
ВПО
Деяким переселенцям в Києві продовжили допомогу

Виплата допомоги на проживання для ВПО продовжена ще на 6 місяців для окремих категорій ВПО, які отримували її вже протягом 1-2 років

Наразі на території Київської області зареєстровані 312 тисяч переселенців. Уряд прийняв постанову з уточненням переліку переселенців, які матимуть право на отримання виплат протягом ще шести місяців. Про це 27 березня пише BigKyiv з посиланням на Телеграм-канал уряду.

Повідомляється, що першочергово виплати були продовжені для людей, які не мають можливості працювати, доглядають дітей або важко хворих чи осіб з інвалідністю, не мають доходів або мають низькі доходи. Також мають право на продовження допомоги ще на 6 місяців такі категорії людей:

  • особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність (та родини, в яких такі особи проживають);
  • діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;
  • якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім’ї менше 9 444 грн:
  • особи, які доглядають за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду, до 6 років;
  • сім’ї, що мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
  • особи, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі;
  • студенти, які звертаються самостійно, віком до 23 років;
  • особи з інвалідністю ІІІ групи;
  • сім’ї пенсіонерів.

Крім того, право на продовження допомоги на додаткові 6 місяців також отримали особи, старші за 55 років.

В уряді звертають увагу, що період подання заяв на перепризначення виплат для ВПО продовжено до 30 квітня 2024 р. При цьому навіть ті, хто подадуть заяви у квітні, отримають кошти із врахуванням березня.

Зазначається, що протягом двох місяців після призначення допомоги, переселенці, які не працюють і не доглядають за дітьми чи особами з інвалідністю, мають сприяти своїй зайнятості.

"Тобто стати на облік в Центр зайнятості або зареєструватися як фізична особа-підприємець та розпочати відповідну діяльність. Якщо після перепризначення допомоги, людина не зробить цього, то виплату допомоги буде припинено", — пояснив директор департаменту соціального розвитку та ветеранської політики КОВА Ігор Мещан.

 У яких випадках переселенці вважаються працевлаштованими

З 1 березня, частина українських переселенців втратила право на виплати від держави. Грошову допомогу тепер надають лише певним категоріям внутрішньо переміщених осіб. В уряді це пояснили необхідністю оптимізувати бюджетні витрати та стимулювати людей шукати роботу.

Випадки, у яких ВПО вважається працевлаштованою:

  • Особа перебуває у тривалій відпустці без збереження заробітної плати.Така людина вважається працюючою, оскільки трудові відносини не припинялися (не було звільнення). Водночас слід пам’ятати, що період такої відпустки не зараховується до страхового стажу, оскільки за цей час не сплачується ЄСВ (не нараховується заробітна плата і, відповідно, відсутня база нарахування єдиного соціального внеску).
  • Дію трудового договору призупинено. Ситуація аналогічна: людина вважається працюючою, але до страхового стажу такий період не зараховується.
  • На підприємстві оголошено простій. Така людина вважається працюючою. Окрім того, час простою оплачується, як правило, з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) та за працівника сплачується ЄСВ.
  • Особа працює онлайн. Людині не обов'язково ходити в офіс (на підприємство), щоб вважатися працівником. Робота онлайн є такою ж зайнятістю, як і робота за межами дому. Більше того, в умовах спочатку пандемії Covid-19, а згодом і війни, багато працівників перейшло на дистанційну форму роботи.
  • Особа працює неофіційно. Така людина не вважається працюючою/працевлаштованою. Тільки офіційне працевлаштування гарантує працівникові трудові права та законні механізми їх реалізації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.