Ну, козаки, поїхали: у Києві під Аркою нарешті демонтують скульптурну групу, присвячену Переяславській раді

Читать на русском

Йдеться про останню з двох скульптурних композицій, що знаходилися на схилі Печерського пагорба у Києві, присвячених "дружбі народів": її намагаються обережно розібрати, щоб потім перевезти на місце подальшого експонування

Читать на русском
Демонтаж скульптурної групи, присвяченої Переяславській раді під Аркою дружби народів у Києві
У КМДА попередили, що роботи триватимуть кілька діб, оскільки вага скульптури становить 6-7 тис тонн

Йдеться про останню з двох скульптурних композицій, що знаходилися на схилі Печерського пагорба у Києві, присвячених "дружбі народів": її намагаються обережно розібрати, щоб потім перевезти на місце подальшого експонування

Комунальники почали демонтаж композиції, встановленої під Аркою Свободи українського народу на честь Переяславської ради. Вага скульптурної композиції, виконаної з червоного граніту, настільки велика, що лише на те, щоб розібрати її, може піти декілька діб. При цьому робітники спробують зберегти цілісність композиції, не пошкодивши при демонтажі, для перенесення на нове місце.

Про початок робіт з демонтажу останньої з двох скульптурних композицій, що знаходилися під Аркою Свободи, повідомили у КМДА. Там попередили, що роботи триватимуть декілька діб - адже сама конструкція досить масивна, важить близько 6-7 тис. тонн і складається з 20 елементів. Власне, композиція є витягнутою в довжину багатофігурною скульптурою, центральними фігурами у якій є статуї Богдана Хмельницького та російського посла, боярина Василія Бутурліна. Крім них, у групі зображені козаки та інші російські бояри (їх можна пізнати по окладистим бородам).

Поряд з нею до квітня 2022-го стояла ще одна скульптурна група - з двох робітників, за задумом, українця та росіянина, що тримали в руках стрічку з орденом "дружби народів". Її демонтували у момент, коли російські війська вже відступали від київських передмість - Бучі, Гостомеля та Ірпеня. Демонтаж сусідньої групи проводять рівно через два роки потому.

Весь цей час скульптурна група стояла, прихована за дерев'яними щитами. Міський голова Віталій Кличко обіцяв знести її одразу ж 2022-го, втім, за словами очільника УІНП Антона Дробовича, процес затягували у КМДА, бо замовляли дослідження - чи станеться зсув ґрунту на Печерському пагорбі у разі, якщо скульптуру демонтують.

Закопаний велосипедист та атракціон "для багатих": секрети київської Арки

Нагадаємо, після того, як УІНП оголосив про висновки щодо необхідності демонтажу Арки Свободи українського народу, Інформатор зробив репортаж з-під Арки. В неї є й свій шарм, і власні секрети. Ми ж на власні очі побачили, що відбувається із пам'ятниками та монументами, і пригадали урбан-легенди, пов'язані з цією спорудою.

А у середині грудня Інформатор знайшов місце зберігання пам'ятника російському поетові Олександрові Пушкіну. Його покинули на Шулявці, у однойменному парку поряд з кіностудією Довженка - тобто, ніхто й нікуди не вивозив монумент, лишивши поряд з місцем, де він стояв. А на самому місці пам'ятника залишається лише п'єдестал вкритий написами із закликами до деколонізації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.