Київські готелі Україна і Козацький – флагмани приватизації: скільки держава хоче отримати з їх продажу

Читать на русском

На цей рік Фонд держмайна планує отримати 4 млрд гривень надходжень від продажу та оренди державного майна, серед об’єктів продажу готелі столиці

Читать на русском
Нерухомість, готелі
Готелі Козацький і Україна готують до продажу

На цей рік Фонд держмайна планує отримати 4 млрд гривень надходжень від продажу та оренди державного майна, серед об’єктів продажу готелі столиці

Вже на середину березня у ФДМ проведених успішних аукціонів на понад 900 мільйонів гривень. Ймовірно, завдяки успішній приватизації готелів Києва можна було б перекрити весь фінансовий план 2024 року. Як готують готелі до продажу, розповів 27 березня голова Фонду державного майна Віталій Коваль в інтерв’ю Телеграф.

За словами Віталія Коваля, Фонд держмайна розраховує цього року в першу чергу на продаж двох великих об’єктів Києва.

«Є декілька таких потенційних лідерів. Зокрема, готель "Козацький". Бачимо жвавий інтерес ринку до цього об'єкту. Ще є готель "Україна" — це серце столиці. І по них ми чітко відчуваємо зацікавленість», - розповів він.

Коваль пояснив, що готельний ринок працює у двох сегментах - є девелопери, які викуповують нерухомість, і є управляючі компанії, які беруть потім ці об'єкти в управління.

«І з однієї сторони, і з другої ми бачимо жвавий інтерес. Готель "Україна", наприклад, оцінений в 1,34 млрд гривень без ПДВ. Це буде стартова ціна, і впевнений, що ця ціна буде значно більшою. Тому що інтерес є. На сьогодні цей готель — "четвірка" , який в приватному форматі може стати "п'ятіркою" по характеристиках. І це розкриває можливості для заходу багатьох світових мереж. Готель "Козацький" має дві зірки. Але його унікальне місце розташування дозволяє зробити з нього мінімум 4 зірки. Це точно ті об'єкти, які цікаві для інвесторів», - переконаний голова ФДМ.

Він додав, що все залежить від конкуренції.

«Якщо у приватизаційному конкурсі бере участь 6 учасників, то ймовірність будь-якої змови, будь-якого недобросовісного відношення до конкуренції мінімізується. З 1 січня цього року ми вже сягнули середнього рівня шість учасників на об’єкт. Іноді більше. Були об'єкти, де в аукціонах було 18 учасників і навіть 33. І це успішні аукціони, які показують, що 2024 рік – це рік можливостей», - зауважив Коваль.

Він також повідомив, що декілька всесвітньо відомих мереж уже запитують технічні характеристики, вже уточнюють деталі щодо приватизації готелів.

«Їм ці об'єкти цікаві, ми це бачимо. Точно уже три мережі», - уточнив Віталій Коваль.

Аукціон з оренди Житнього ринку у Києві перенесли на квітень

Після заяви мера Києва Віталія Кличка що ринок залишиться у комунальній власності, в Київраді вирішили продовжити терміни подачі заявок на аукціон з оренди Житнього ринку. Для цього скасували скандальний конкурс, який мав відбутися у понеділок, 25 березня, та оголосили новий. При цьому початкова ціна залишилася незмінною – 2,5 млн грн. 

На аукціоні планують надати в оренду частину приміщень будівлі. Це підвал, приміщення першого поверху та 750,1 м кв. на другому поверсі. Загалом на 15 років орендар отримає 11 186,5 м кв. нерухомості. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.