Хто та що будує на місці садиби Горбунової у Києві

Читать на русском

На вулиці Алли Тарасової, 6 та 6-Б, відновили будівельні роботи, проте угоди про оренду землі чи дозволів у відкритих даних не знайшлося.

Читать на русском
забудовник, Київ, земля
Навколо будівель зʼявився паркан

На вулиці Алли Тарасової, 6 та 6-Б, відновили будівельні роботи, проте угоди про оренду землі чи дозволів у відкритих даних не знайшлося.

У Києві в садибі Горбунової на вулиці Алли Тарасової, 6 та 6-Б, відновили будівельні роботи. Там мав з’явитися готельно-офісний комплекс з магазинами. Відомо, що у березні 2012 року Київрада часів Леоніда Черновецького відмовилася давати дозвіл на землевідвід за цією адресою, тому що будівництво «не відповідає Генеральному плану міста Києва та перебуває у буферній зоні Софії Київської». Нових угод про оренду чи дозволів на початок робіт не знайшли, так само як і немає паспорта об'єкта з поясненням щодо змін. Рятувати стару споруду закликали активісти зі спільноти «Мапа Реновації» у понеділок, 22 квітня 2024 року. 

Садиба Горбунової входить до Центрального історичного ареалу Києва, а також до буферної зони обʼєкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – Софії Київської.

«Це означає, що усі будівельні роботи мають погоджуватися профільними відомствами — міністерством культури та департаментом охорони культурної спадщини. Втім, департамент охорони культурної спадщини повідомив, що жодних дозволів на роботи не надавав», - йдеться у повідомленні активістів.

На місці садиби може з'явитися черговий ЖК. Фото - "Мапа Реновації"
На місці садиби може з'явитися черговий ЖК. Фото - "Мапа Реновації"

 

За інформацією киян, будівлі за цією адресою початково належали до однієї садиби. Відомо, що її власницею з 1899 по 1916 включно була Софія Семенівна Горбунова. Основний будинок під номером 6 зведений у стилі цегляного неоренесансу.

«Усі приміщення в обох будівлях належать ТОВ «Віала» та пов’язаному з ним ТОВ «Анемон-А». Втім, договір оренди на земельні ділянки ними не укладено», - написано у заяві «Мапи Реновації».

У 2011 та 2014 роках, за даними спільноти, було зареєстровано дві декларації початку будівельних робіт для реконструкції будівель під готельно-торгівельно-офісний комплекс. Замовником робіт у цих документах вказана фірма «Віала», в генеральним підрядником зареєстрована компанія «Прометей-Сяйво».

Активісти "Мапи Реновації" встановили зв'язки між фірмами-забудовниками.
Активісти "Мапи Реновації" встановили зв'язки між власниками фірм-забудовників.

 

«Усі три ТОВ так чи інакше повʼязані з сестрами Балясними. Раніше ми вже писали про будівлі, що опинилися у небезпеці через їхню діяльність. Це, зокрема, і сусідній будинок на вул. Софіївський, 20/21», - повідомили в «Мапі Реновації».

Що відомо про будівництво

У липні 2001 року будівлю на вулиці Алли Тарасової, 6 Б придбала фірма «Печерська архітектурна майстерня» промислово-будівельної групи «Завод ЗБК№1». Завдяки цьому придбанню Київрада часів мера Омельченка надала компанії 0,06 га під будинком в оренду на 25 років. 

Термін користування землею закінчився раніше, ніж очікували. Цю ділянку разом із сусідніми – загалом 0,20 га новий мер Києва Леонід Черновецький у серпні 2008 року передав фірмі «ВІАЛА» на 5 років. Для отримання цього рішення компанія придбала два будинки на вулиці Алли Тарасової, 6 А та Б у грудні 2006 року та у травні 2007 року.

Землю надавали «для реконструкції, будівництва, експлуатації та обслуговування готельно-офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями з підземним та наземним паркінгами».

Вже у березні 2012 року Київрада Черновецького відмовила компанії у землевідводі під будинками. Офіційно пояснення було таке – «будівництво зазначеного об'єкта не відповідає Генеральному плану міста Києва та перебуває у буферній зоні Софії Київської». Інших документів, що землю у буферній зоні надали в оренду ми не знайшли.

Щодо дозволів, то на сайті будівельного реєстру є декларація про початок будівельних робіт від 2014 року. В документі йде мова про реконструкцію з об'єднанням квартир №№6,7,8,9,10,11 на вулиці Алли Тарасової, 6. Пізніше цю декларацію направили на доопрацювання, а у листопаді 2015 року в документ внесли зміни

Що відомо про забудовника

За інформацією аналітичної платформи YouControl, фірму «ВІАЛА» зареєстрували у Києві понад 17 років тому – у листопаді 2006 року, якраз перед купівлею одного з будинків на вулиці Алли Тарасової, 6. Компанія надає в оренду власне чи чуже майно.

Підприємство є власником споруди на Тарасової, 6 та зареєстровано на Ольгу Балясну.
Інша компанія, про яку згадували в «Мапі Реновації» - це «АНЕМОН-А».

В ній теж бенефіціаром вказана Ольга Балясна, а в активах фірми записані квартири з №3 по №15 на вулиці Алли Тарасової, 6.

На Андріївському узвозі по-тихому зводять новобудову замість будинку Тарнавського

На Андріївському узвозі у Києві забудовник зводить новобудову на місці маєтку, який належав титулярному раднику Всеволоду Тарнавському. Про те, що за намальованим фасадом йдуть будівельні роботи, стало відомо коли вітер пошкодив банер, який закривав справжній фасад будівлі на Андріївському узвозі, 26. Через пориви вітру оголилася частина нових будівельних риштувань.

За словами київського активіста Дмитра Перова, на місці маєтку 1870 року побудови височіє бетонний моноліт та видна нова цегла. Будинок №26 на Андріївському узвозі, як і сусідній №24, входять до комплексу пам’ятки національного значення «Андрівський узвіз». 

Інформатор писав, що у Києві на замку Річарда зводять незаконну надбудову.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.