ДТП з трамваєм: свідок знімав відео, як кіно - адвокат водійки Тетяни розповів про реакцію пасажирів

Читать на русском

У справі було проведено слідчий експеримент, результатом якого стало встановлення значно більшого рівня виносу задньої частини кузова трамваю "К1", ніж у іншого рухомого складу

Читать на русском
Резонансне ДТП у Києві з трамваєм
На фото чітко видно знак, що забороняє рух Спаською - відтак, автівки Audi (на фото) взагалі не мало бути на цій ділянці вулиці

У справі було проведено слідчий експеримент, результатом якого стало встановлення значно більшого рівня виносу задньої частини кузова трамваю "К1", ніж у іншого рухомого складу

Є прогрес у резонансній справі про ДТП між трамваєм та запаркованою автівкою, що трапилося на виїзді з Контрактової площі 20 березня. Ми писали про реакцію київської громади, яка стала на захист водійки трамваю, Тетяни. Аж от і адвокат, що її представляє її інтереси, розповів Інформатору про проведення слідчого експерименту. Його результатом стало встановлення значно більшого рівня виносу задньої частини кузова трамваю "К1", ніж у іншого рухомого складу "Київпастрансу". Це може бути однією з причин ДТП: водіям нерідко доводиться змінювати типи трамваїв просто протягом робочого дня - що негативно позначається на їхніх навичках водіння.

"У випадку з трамваєм важливий кожен метр"

Як розповів Інформатору Дмитро Кочуков, захисник водійки трамваю Тетяни, у середу, 27 березня, на розі вул. Спаської і Межигірської було проведено слідчий експеримент, метою якого було з'ясувати, наскільки більшим є виніс задньої частини трамваю "К1" у порівнянні з іншими (наприклад, звичайною "Татрою Т3"), а також наскільки відмінною є траєкторія цього виносу.

"Саме трамвай "К1", яким керувала Тетяна того вечора, виходить за межі звичайного виносу інших трамваїв на 50 сантиметрів. Також відрізняється траєкторія виносу, оскільки в цього трамваю, прямокутного за формою, задня частина є скошеною", - розповів Інформатору Кочуков.

Вагони "Татра Т3" (зліва) і "К1", яким керувала Тетяна 20 березня
Вагони "Татра Т3" (зліва) і "К1", таким керувала Тетяна 20 березня

У цьому може полягати частина проблеми. За словами захисника, один з колег Тетяни розповів йому, що протягом одного дня водії можуть змінювати не лише самі трамваї (у випадку, якщо один з вагонів ламається - вони зазвичай пересідають у інший), а й типи рухомого складу. Тобто, замість "Татри" водій може отримати "К1" або інший трамвай - і продовжити їхати маршрутом.

"А уявіть лише, що сьогодні я виїхав з дому на "Жигулях". Вони поламалися - сів у "КамАЗ" і продовжив рух. Це ж зовсім інші транспортні засоби, габарити і поведінка на дорозі. А у випадку з трамваями кожен метр чи півметри - це дуже важливо", - каже захисник.

Самого моменту ДТП ніхто не відчув

За словами Дмитра Кочукова, йому також вдалося встановити, що пасажири всередині трамваю не знали про ДТП - і малоймовірно, що поштовх від зіткнення відчула сама водійка трамваю. Нагадаємо, в інтерв'ю Інформатору сама Тетяна розповідала, що автівки, яку полишили припаркованою біля узбіччя, вона не бачила - і не відчула поштовху, коли задня частина трамвая наїхала на "Audi".

"Це дуже чітко видно на відеозаписі, який зробив свідок. Молода людина знімала це, як кіно: ось трамвай наближається, потім - чіпляє автівку, ось - від'їжджає. На записі видно обличчя пасажирів, і реакції (на ДТП) я у них не бачив", - пояснює Кочуков.

Відтак, складу правопорушення, відображеного у адмінпротоколі про залишення місця автопригоди, захисник не вбачає: по-перше, щоб саме "залишати" місце ДТП, водійка мала б знати про нього і діяти свідомо. По-друге, вона керувала не автівкою, яку можна сховати деінде у дворах, а важким міським трамваєм, прив'язаним до рейок. По-третє, доводить він, поряд висіли дві камери зовнішнього відеоспостереження, про наявність яких самій пані Тетяні було чудово відомо.

На фото чітко видно знак, що забороняє рух Спаською - відтак, автівки Audi (на фото) взагалі не мало бути на цій ділянці вулиці
На фото чітко видно знак, що забороняє рух Спаською - відтак, автівки Audi (на фото) взагалі не мало бути на цій ділянці вулиці

Зрештою, адвокат підтвердив Інформатору, що у місці, де було запарковано "Audi", рух автівок неможливий - ділянка вулиці з обох боків виокремлена знаками "проїзд заборонено". Також він повідомив, що відправив адвокатський запит до КП "Київпастранс", щоб отримати статистичні дані по ДТП за участі трамваїв на рік, а планує аналогічний запит до київської поліції - щоб зрозуміти, якими є заплановані заходи зі зменшення аварійності за участі громадського транспорту.

Ситуація виглядає, як підстава: водійка трамваю дала коментар Інформатору

Передісторію - про те, як саме сталося ДТП, і якою була реакція столичної спільноти, читайте у нашому матеріалі. Зрештою, поліція Києва щоденно фіксує порушення ПДР водіями автівок, які заважають руху громадського транспорту. І ГО "Пасажири Києва" одразу ж почали пошук водійки, щоб допомогти їй бодай зі сплатою штрафів.

Також Інформатор поспілкувався із Тетяною, водійкою трамваю. Нині їй висловлюють слова підтримки у Facebook та співчувають. Сама вона не вважає себе винуватою: каже, що не бачила автівки, а ДТП могло бути підлаштовано і спеціально. Адже свідок, який знімав рух її вагону на відео, навіть не думав попереджати її про можливе ДТП.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.