Киянка на Nissan Murano наїхала на люк, пошкодила автівку та вимагає від КМДА компенсацію 97 777 гривень - яким було рішення суду

Читать на русском

Згідно з експертним висновком, вартість відновлювального ремонту пошкодженого автомобіля складає 80 127 гривень

Читать на русском
Суд Києва
Жінка пошкодила свою автівку через наїзд на люк та вимагає від КМДА компенсацію

Згідно з експертним висновком, вартість відновлювального ремонту пошкодженого автомобіля складає 80 127 гривень

Жінка на автівці Nissan Murano потрапила в аварію. Вона наїхала на незакріплений каналізаційний люк. Постраждала вимагає від КМДА та Київводоканал компенсацію у розмірі 97 777 гривень. 

Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва. 24 грудня 2016 року приблизно о 20:00 на проїзній частині Повітрофлотського проспекту сталась дорожньо-транспортна пригода за участю автівки Nissan Murano. Вона на праві власності належить жінці.

За словами жінки, аварія сталася через наїзд автомобіля на незакріплений каналізаційний люк, в результаті чого транспортний засіб отримав значні механічні пошкодження. Також вказує, що причиною ДТП стало неналежне утримання автомобільних доріг. 

Згідно з експертним висновком, вартість відновлювального ремонту пошкодженого автомобіля складає 80 127 гривень, матеріальні витрати на послуги експерта - 1 тисяча гривень. Також жінка зазнала матеріальних витрат на послуги евакуатора для переміщення транспортного засобу.

"Твердження позивачки, що дії "Київводоканалу" безпосередньо вплинули на дорожньо-транспортну пригоду, що сталась з нею на проїзній частині вулиці Повітрофлотський проспект навпроти зупинки громадського транспорту "Кільцева дорога" у Києві, не підтвердженні належними доказами та ґрунтуються лише на її припущеннях", - заявили у "Київводоканалі".

Крім того, постановою Солом'янського районного суду Києва від 04.08.2017 року встановлено про відсутність складу адміністративного правопорушення в діях працівника "Київводоканалу" в дорожньо-транспортній пригоді. 

Що вирішив суд? 

Жінці відмовили у задоволенні позову. Суд прийшов до висновку, що саме власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов'язані відшкодовувати в установленому законодавством порядку збитки власникам транспортних засобів, якщо аварія сталася внаслідок незадовільного утримання доріг, вулиць, залізних переїздів.

"Підстав для відповідальності Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації за спричинену майнову та моральну шкоду внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, що мала місце 24.12.2016 року, під час судового розгляду не встановлено, а отже в цій частині вимоги позивачки задоволенню не підлягають. Щодо вимоги про стягнення майнової та моральної шкоди з "Київводоканалу", то суд приходить до висновку, що вказана не підлягає задоволенню. Як вбачається із довідки, водовід вздовж залізничної колії в мікрорайоні Жуляни від Кільцевої дороги до проспекту Повітрофлотського у володінні та користуванні "Київводоканалу" не перебуває, оскільки станом на 25.05.2017 року вказаний водовід не працює, до здачі в експлуатацію не пред'являвся", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.