Комунальне підприємство відмовляє у наданні підтверджень права власності, змушуючи киян сплачувати за безкоштовін документи, без яких неможливо отримати допомогу на ремонт
Після кожного масованого обстрілу Києва десятки родин оформлюють компенсації за пошкоджене житло за програмою “єВідновлення”. У випадках з нерухомістю, придбаною до 2013 року, це передбачає необхідність внесення квартири до державного реєстру речових прав, і на цьому шляху доводиться мати спрау з БТІ, яке має підтвердити парво власності. Втім, замість безкоштовного супроводу люди отримують відмови, непорозуміння і зрештою - “ненав’язливу” вимогу сплатити за довідку, яка має надаватися безоплатно.
Обурливу історію, з якою до нього звернулась мешканка будинку, що постраждав від обстрілу, оприлюднив у Facebook голова Громадської ради при КМДА Геннадій Кривошея. Жінці відмовили у внесенні її квартири до державного реєстру майнових прав, попри наявність нотаріально завіреного договору купівлі-продажу. Відмовили навіть не їй, а державному реєстратору, до якого вона звернулася, аби зареєструвати квартиру в державному реєстрі речових прав.
“Мені відмовили у внесенні даних по моїй квартирі в реєстр. Як так? Є договір купівлі-продажу, завірений нотаріально? Сиджу без вікон і через відмову не можу оформити допомогу на ремонт…” - процитував слова жінки Кривошея.
За його словами, працівники київського БТІ відмовляють державним реєстраторам у підтвердженні права власності на житло, придбане до 2013 року. При цьому посилаючись на те, що в заявці нібито не вказано, що квартира пошкоджена внаслідок прильоту. Хоча це їх взагалі не має хвилювати для видачі довідки.
“Шановне БТІ, згідно з законом, протягом трьох днів ви маєте безкоштовно надавати таку інформацію на запит державного реєстратора, без винятків, незалежно від того, чи був приліт, чи ні. Чому ж відмовляють??? Тому, що БТІ Києва придумало собі схему заробітку і змушує людей, щоб вони самостійно бігали до них, сплачувало гроші за підтвердження і це все в розріз закону”, - заявив Кривошея.
Голова Громадської ради прямо звинуватив КП “БТІ Києва” у створенні корупційної схеми. До того ж, зазначив він, йдеться про людей, що й без того постраждали, аде замість допомоги отримують штучні перешкоди та вимоги платити за те, що є безкоштовним. Кривошея закликав міського голову столиці Віталія Кличка втрутитися у ситуацію, звільнити людей від необхідності чекати по кілька місяців на одну довідку і, якщо потрібно, виділити бюджетні кошти на оформлення документів, аби за них не платили ті, що залишилися без нічого.
Аби подати заяву на компенсацію за програмою “єВідновлення”, житло має бути внесене до державного реєстру речових прав. Усі квартири, придбані після 2013 року, автоматично вносилися до реєстру. Якщо ж право власності оформлювалось раніше, реєстрацію доведеться пройти “вручну”.
Для цього потрібно звернутися до державного реєстратора за місцем проживання або перебування. Із собою необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код, документи про право власності (купівля-продаж, дарування, спадщина) та технічну документацію на житло. Якщо квартира має кількох співвласників, заяву можуть подавати як усі разом, так і кожен окремо.
Після подачі заяви реєстратор перевіряє документи і надсилає офіційний запит до БТІ. Звісно, лише у випадку, якщо реєстрація права власності була здійснена до 2013 року і існує лише на папері. БТІ має надати відповідь у строк до 30 робочих днів, і тільки після цього майно може бути внесене до реєстру.
Онлайн-реєстрація через “Дію” також доступна, але лише у певних областях - у Київській області така можливість є. Послуга безкоштовна, а строк розгляду - від 5 до 35 робочих днів.
Київська міська військова адміністрація розробила план для забезпечення житлом усіх мешканців, які втратили домівки внаслідок масштабного російського обстрілу столиці 31 липня. За словами керівника КМВА Тимура Ткаченка, людей розселять у готелі, комунальні квартири або нададуть компенсацію за оренду житла.
"Ми точно розселимо всіх людей і знайдемо місце, де вони зможуть перечекати, поки їхні квартири будуть відбудовані або відремонтовані", — повідомив Ткаченко в ефірі "Ми-Україна".
За його словами, вже зрозуміло, що допомоги потребує не один десяток людей. Спільно з районними адміністраціями місто підготувало спеціальний фонд для тимчасового розміщення. Внаслідок нічної атаки, за даними КМВА, у Києві зафіксовано пошкодження на понад 30 локаціях. Постраждали понад 100 будівель, серед яких житлові будинки, дитячі садки, школи, медичні заклади та автомобілі.
За оцінкою Ткаченка, найбільше постраждав Солом'янський район, де значних пошкоджень зазнали кілька десятків багатоповерхових будинків. У деяких з них частково зруйновано покрівлі та верхні поверхи. У Святошинському районі зафіксовано щонайменше шість пошкоджених об'єктів, уточнив глава КМВА. Зокрема, ворожі цілі влучили в житлові будинки на вулицях Симиренка та Кучера. На вулиці Кучера один з під'їздів дев'ятиповерхового будинку було майже повністю зруйновано.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.