Після скарги доньки на побиття поліція Київщини виявила у чоловіка зброю, яку той нібито залишив собі після служби в добровольчому формуванні
У Чабанах під Києвом виклик через домашнє насильство обернувся несподіваним відкриттям для поліції. У власному будинку 57-річний місцевий мешканець зберігав кулемет, гранати, гвинтівки та купу набоїв. Власника арсеналу бойвої зброї довелося затримати, а на місце знахідки викликати вибухотехніків.
У селищі Чабани на Київщині правоохоронці приїхали на виклик щодо домашнього насильства, зазначають у Київській обласній поліції. Зателефонувала до поліції дівчина, яка повідомила, що її вдарив батько. Під час проведення невідкладного обшуку в будинку правоохоронці й виявили значний запас бойової зброї.
У кімнатах зберігалися ручний кулемет Калашникова, два автомати АКСУ з глушниками, три гладкоствольні гвинтівки, чотири гранати РГД-5, одна граната Ф-1, п’ять підривачів типу УЗРГМ. Крім того, було знайдено сім магазинів та понад 1600 набоїв різного калібру. За словами 57-річного чоловіка, усе це він нібито “залишив собі” після служби в добровольчому формуванні територіальної громади на початку повномасштабного вторгнення.
На місце були викликані вибухотехніки, а власника арсеналу затримано. Йому вже повідомлено про підозру за частиною першою статті 263 Кримінального кодексу - незаконне зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових пристроїв. Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, наразі йому загрожує до семи років ув’язнення.
Як повідомляв Інформатор, поліція Києві оголосила підозру двом ділкам поважного віку, які ошукали на 3,2 млн грн іноземного добровольця ЗСУ. У липні 2023 року до американця, який служить у ЗСУ, звернулися двоє чоловіків. Вони представилися директорами компанії, яка нібито займається розробкою та виробництвом озброєння. За їх словами, підприємство створює експериментальні лазерні системи, здатні знищувати безпілотники та навіть балістичні ракети.
Американець повірив у проєкт і погодився профінансувати виготовлення пристрою. Загальна сума, яку він передав так званим розробникам, перевищила 3,2 млн грн. Виплати відбувались частинами, а пристрій мали поставити протягом кількох місяців. Однак минуло понад два роки, і жодної “лазерної зброї” військовий так і не отримав.
Також ми писали, що СБУ на Полтавщині затримала 18-річного агента РФ, який збирав розвіддані про пересування українських військових ешелонів. Юнак за вказівкою російських спецслужб встановив на залізничній ділянці приховану мінікамеру з акумулятором і функцією віддаленого доступу. Це дозволяло окупантам у режимі реального часу відстежувати рух вантажних поїздів ЗСУ, визначати напрямки перевезень і орієнтовну кількість військової техніки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.