Тримає страуса в гаражі: зоозахисники заявили про неналежне утримання птаха

Правоохоронці вже перевіряють умови утримання страуса

страус в гаражі
Тримає страуса в гаражі. Фото: URSA

У суботу 22 лютого 2026 року в місті Біла Церква зоозахисники заявили про можливе порушення законодавства щодо утримання дикої тварини. Активісти повідомляють, що страуса нібито утримують у тісному гаражі без належних умов. Відео з твариною поширюється у соцмережах. П,оліція вже проводить необхідні перевірки.

Про ситуацію повідомили представники зоозахисної спільноти. За їхніми даними, відео було виявлено у соцмережах та зафіксувало утримання страуса  в замкнутому приміщенні. Активісти стверджують, що тварина перебуває в неналежних умовах — у тісному просторі без доступу до сонячного світла та свіжого повітря. На їхню думку, такі дії можуть порушувати вимоги статті 7 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», яка регламентує умови утримання тварин.

Крім того, зоозахисники посилаються на статтю 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає відповідальність за порушення правил утримання диких тварин у неволі. Вони наголошують, що страуси в Україні часто розглядаються як екзотичні або дикі тварини, утримання яких потребує спеціальних умов та дозвільних документів.

Проте, відео зі страусом викликало резонанс у соцмережах. У коментарях триває суперечка: частина користувачів не погоджується з позицією активістів, водночас чимало людей підтримують вимогу перевірити умови утримання тварини.

Національна поліція України!!!!!!! Проконтролюйте ситуацію, - пише Вікторія Яценко

Сподіваюсь що поліція вже працює над цим, - пише Maria Lobachova.

Зразу заяви катаєте? Він планує його за 1-2 тижні вивезти і зробити належні умови, просто не було де йому перезимувати, він кожний день до нього їздить і за ним дивиться, - пише Володимир Ікалюк.

Юристи організації підготували відповідну заяву до поліції Київської області, і наразі правоохоронці вже опрацьовують її та проводять необхідні перевірки, про які повідомили в своєму телеграм. Зоозахисники наголошують, що утримання екзотичних тварин повинно відповідати встановленим нормам, зокрема вимогам щодо площі, висоти приміщень та умов середовища, і контролюватися відповідними органами.

Справжній лебединий рай: на Оболоні зібралися десятки птахів

В Оболонському районі Києва місцеві жителі помітили велику кількість лебедів. Птахи зібралися поблизу Оболонської набережної та затоки Собаче Гирло. Незвична зимова картина вже привернула увагу містян і стала популярною у соцмережах. Орнітологи пояснюють, що лебеді залишаються там, де вода не повністю замерзає. Цього сезону мешканці Оболоні дедалі частіше діляться фото та відео лебедів, які зібралися біля відкритих ділянок води. Птахи спокійно плавають у затоці та підходять ближче до берега, що традиційно приваблює перехожих і фотографів. Фахівці зазначають, що подібні явища не є рідкістю для міста. 

Раніше Інформатор писав, що рись Урса з Київщини обжилася у британському заповіднику. З 17 лютого 2026 року євразійська рись Урса, яку евакуювали з України, живе у The Big Cat Sanctuary у Великій Британії. Тварину перевезли до заповідника після рятувальної місії, організованої на тлі війни. У Центрі порятунку диких тварин біля Києва чекають на евакуацію й інші тварини.

Інформатор-Київ у Telegram

Image
Швидко пояснимо, що відбувається у столиці

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити