Депутати планують утворити тимчасову комісію, що дослідить стан усіх ігрових та спортивних дитячих майданчиків у місті, запитає в їхніх балансотримачів про те, чому вони занепали, і нададуть пропозиції щодо поліпшення їхнього стану
У Києві утворять тимчасову контрольну комісію, що перевірятиме стан усіх дитячих ігрових та спортивних майданчиків у столиці. До неї увійдуть чотири депутати Київради, а діятиме така комісія впродовж півроку з дня, коли її призначать рішенням усіх депутатів міста. Від недобросовісних утримувачів дитячих майданчиків вимагатимуть пояснень про те, чому інфраструктуру доведено до негідного стану.
Проєкт рішення про створення тимчасової контрольної комісії Київради з обстеження та перевірки умов утримання в належному стані дитячих ігрових, спортивних майданчиків, ігрових комплексів та їх складових був опублікований на сайті Київради 6 грудня 2024 року. Суб'єктом подання є лідер столичної фракції "Батьківщина" Віталій Нестор. Він пропонує включити до комісії окрім себе самого ще трьох депутатів:
У тексті проєкту згадуються основні завдання такої комісії. Зокрема, вона має обстежити усі існуючі у місті дитячі ігрові, спортивні майданчики тощо, перевірити умови їх утримання в належному стані, та надати пропозиції щодо покращення їхнього санітарно-технічного стану. Від тих посадовців, хто не утримує майданчики в належному стані, депутати-члени комісії мають право вимагати пояснення, "включаючи письмові", та відповідні документи.
У проєкті також вказаний строк дії комісії - 6 місяців з дати створення. Після того, як граничний строк її існування збіжить, комісія має відзвітувати перед Київрадою про результати своєї роботи.
Цікаво, що у пояснювальній записці до документу вказана причина для створення комісії - це "систематичне збільшення" кількості майданчиків у столиці, що встановлюються підприємствами, установами й організаціями різних форм власності, а також фізособами, "у тому числі депутатами Київської міськради". Також зазначено, що з боку киян надходять скарги і звернення про аварійність конструкцій та обладнання таких майданчиків.
Нагадаємо, що Інформатор вже писав про проблему закинутих дитячих майданчиків. Зокрема, ми розшукали один із найтрешовіших, захаращених і розбитих майданчиків у Києві на Оболоні, біля будинку по просп. Івасюка, 43Б. Місцеві кажуть, що його встановили дуже давно - більше 15 років тому, під час однієї з передвиборчих акцій кандидатів у депутати на парламентській, чи й місцевій кампанії. Відтоді майданчик занепав.
Також ми розповідали про те, що Київміськбуд мав наміри витратити 8,5 млн грн на реконструкцію дитячого майданчика у сквері ім. Кошиця біля Дарницької РДА. Підрядник мав би зробити нові пішохідні доріжки з використанням тактильної плитки, змонтувати 8 лав та 10 урн, покласти нове гумове покриття.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.