Простір зцілення та екологічні зони: студенти з США розробили проєкт повоєнної відбудови Бучі

Читать на русском

У цій роботі їх підтримував американський Держдеп

Читать на русском
Відновлення Бучі
Над післявоєнним баченням Бучі працювали вихованці Пенсильванського університету

У цій роботі їх підтримував американський Держдеп

В майбутньому Буча має стати фактично новим містом з новими локаціями, які допоможуть "зцілити" цю громаду. Так вважають студенти Пенсильванського університету США, які придумали проєкт повоєнного відновлення за підтримки Держдепу. Студенти власноруч позначали на карті місця найбільших ушкоджень, завданих Бучі російськими військами.

На основі такої карти вони створили проєкт повоєнної відбудови міста. Про це пише "Голос Америки".

Далекоглядний план під назвою Green Network Bucha студенти презентували представникам Держдепу і українського посольства у Вашингтоні. Допомагала в цьому посол України в Штатах Оксана Маркарова. 

“Це дуже важливий пріоритет для Державного департаменту та нашої програми Diplomacy Lab – бути ресурсом. Можливо, ми не можемо дати всі відповіді, але можемо бути ресурсом та інструментом”, – прокоментувала презентацію спецпредставниця США з питань глобальних партнерств Дороті Маколіфф.

Що ж до Маркарової, то і вона долучилася до проєкту. Адже сама посол родом з Бучі, там досі залишається її будинок.

“Мій дім – у Бучі, і я, власне, жила на вулиці Яблунській. На жаль, увесь світ дізнався про цю вулицю та про Бучу не через те, яка гарна вона була, не через зелень і ліс та інші чудові умови, через які так багато людей переїхали сюди з Києва, як я і моя сім'я. А через жахливу трагедію, яка сталася там. На жаль, під час тих дуже важких 33 днів окупації ми всі бачили ці жахливі кадри з Бучі та з самої вулиці Яблунської”, - зазначила Маркарова.

Згідно з планом студентів, Буча має стати дуже розвиненим екологічним містом з "зеленими" зонами та новою інфраструктурою. Green Network Bucha – це проєкт, за яким передбачена мережа велосипедних і пішохідних доріжок, яка поєднує між собою культурні та природні міські активи Бучі.

В основі проєкту лежать ідеї, спрямовані на те, аби мешканці "не тільки отримали більш комфортне і безпечне урбаністичне середовище, але й мали можливість практикувати колективну пам’ять, спілкуватися і гуртуватися довкола місць пам’яті". Таким чином громада зможе "зцілитися", впевнені в США. 

Проєкт відновлення Бучі
Проєкт відновлення Бучі

Проєкт молодих американських урбаністів Маркарова пообіцяла передати мерові Бучі та американцям, котрі допомагають її відбудові. А це, зокрема, і Фонд Говарда Баффета, який раніше вже допомагав Україні. 

Відновлення Бучі

Нагадаємо, що невеличке передмістя Києва під назвою Буча в 2022 році стало відомо в усьому світі. Завдяки тій різанині та руйнуванням, що їх влаштували окупанти, про Бучу дізнався кожен чи майже кожен. 

В результаті цього терору загинуло понад 400 мирних мешканців. Саме місто було частково зруйноване. Однак його одразу ж почали відновлювати (звичайно, після деокупації), адже багато в чому воно набуло великого символізму.

Наразі ще не можна сказати, що Бучу повністю відбудували. Тож план американських студентів може стати при нагоді в майбутньому. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.