Під Києвом врятували 260-річний дуб, зробивши у стовбурі шпаківню для кажанів - фото

Богдан Пономаренко

Дерево сильно постраждало від буревію, і в його стовбурі почав розвиватись шкідливий патоген

В місті Боярка Київської області було врятовано 260-річний дуб. Дерево постраждало від сильного буревію кілька років тому. Його стовбур почав гнити через розвиток патогенного грибу, і фахівцям довелося розробляти унікальний план з відновлення.

Дуб, що знаходиться біля Боярського краєзнавчого музею, лікували близько двох років. План розробив фахівець з догляду за деревами Володимир Ветроградський, про що і розповів на Facebook. Спочатку він видалив з дерева трухлу деревину та обробив внутрішні поверхні стовбура, щоб зупинити процес руйнації.

"Такі дерева в нашій країні, і не тільки, списують, як аварійні та безнадійні. Але не у мене", - зазначає Ветроградський.

Минулого року отвір було законсервовано великим відрізом плівки. А цьогоріч експерт прийняв незвичне рішення. Він вирішив зробити з порожнини житло для дрібних птахів та кажанів, розробивши індивідуальні житлові елементи всередині отвору.

 Володимир Ветроградський каже, що багато хто з місцевих був здивований подібним рішенням. Адже кажанів вважали досить небезпечними тваринами, натомість, вони приносять користь довкіллю. Зокрема, знищують шкідників в темну частину доби - один кажан, до прикладу, здатен з'їсти до трьох тисяч комарів за ніч. До повного "одужання" дерева пройде ще 50-60 років.

 Кияни вимагають від влади зберегти ліс

Нагадаємо, у Києві мешканці Святошинського району вимагають від міської влади зберегти ділянку лісу від зрізання забудовником. Йдеться про 352 дерева, що вже заплановані під зріз.

А днями парк Кіото в столиці було відновлено до довоєнного стану. Напочатку повномасштабного вторгнення його було перетворено на повноцінну фортифікаційну споруду - з окопами та брустверами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you