Павербанки з використаних одноразок: як легко допомогти ЗСУ та захистити екологію

Читать на русском

Електронні цигарки містять літієві акумулятори, які за своїми властивостями підходять для виробництва досить потужних повербанків на фронт, проте на сміттєвому полігоні одноразки зроблять шкоду екології.

Читать на русском
выйна в Україні, електроні сигарети, павербанки, волонтери
Одночасно можна допомогти захисникам та зробите добру справу для екології

Електронні цигарки містять літієві акумулятори, які за своїми властивостями підходять для виробництва досить потужних повербанків на фронт, проте на сміттєвому полігоні одноразки зроблять шкоду екології.

Війна триває, тому захисникам та захисницям так само як два роки тому, потрібна наша допомога. Кожен українець, який користується вейпом, може зробити свій внесок у допомогу ЗСУ. Коли використані pod-системи (одноразки – ред.) розряджаються, їх зазвичай просто викидають з іншим сміттям. Проте пластиковий корпус та літієва батарейка токсичні для екології, хоча можуть допомогти нашим військовим.

З цих непотрібних речей волонтери роблять павербанки. Саморобні пристрої з одноразок можуть підзарядити у польових умовах – там, де немає електрики тепловізори, планшети, рації та телефони.

Використані одноразки на сміттєзвалищі роблять шкоду екології
Використані одноразки на сміттєзвалищі роблять шкоду екології.

 

Щоб долучитися до цієї акції, покупці одноразок можуть принести до магазину використані pod-системи та покласти їх до спеціальних контейнерів. Такі ящички є у магазинах Vandal Vape.

Місія vandal vape shop - щоб якомога більша кількість людей перейшла з несмачних, ракових паличок, які до того ж жахливо пахнуть, на смачне паріння, яке легко може вгамувати нікотинову спрагу, але при цьому, науково доведено, що вейпінг не завдає значної шкоди організму, а на фоні куріння це зовсім невинна річ.

Що роблять одноразки, якщо викинути їх на звалище

Хімічні елементи, що містяться в акумуляторі, окислюються та отруюють ґрунт і ґрунтові води. Це завдає великої шкоди здоров'ю людей:

  • якщо вдихнути токсичні речовини, що містяться в акумуляторах, то це може призвести до проблем з дихальними шляхами та шлунково-кишковим трактом. Деякі з цих речовин є канцерогенами та можуть викликати проблеми із нервовою системою;
  • коли хімічні сполуки від використаного акумулятора потрапляють у воду, ртуть перетворюється на речовину, яка є більш токсичною за ртуть. З часом вона потрапляє до організму риб, які можуть потрапити до нашого столу. Люди, що скуштують таку отруйну рибу, можуть захворіти на хворобу Мінамата. Її головні ознаки – це порушення зору, слуху та неврологічні розлади;
  • через одну батарейку, що знаходиться в 6 тонах непотребу, вміст ртуті там буде перевищувати гранично допустиму концентрацію;
  • одна лише батарейка забруднює шкідливими компонентами 20 квадратних метрів ґрунту;
  • кожна неутилізована батарея – це 400 літрів «мертвої води».

Як одноразки можуть допомогти захисникам

Волонтери створюють павербанки для військових та роблять для гаджетів батарею з акумуляторів, які дістають з використаних електронних сигарет. На сайті vandalvape.org йдеться, що компанія Vandal Vape уже виготовила понад 300 павербанків із використаних одноразових pod-систем і передала військовослужбовцям для їх потреб.

Волонтери використовують одноразки для створення потужних павербанків.
Волонтери використовують одноразки для створення потужних павербанків.

 

«Так як для виготовлення одного павербанка потрібно від 28 до 38 відібраних та перевірених акумуляторів однакової ємності, нам необхідно постійно поповнювати кількість використаних одноразок для переробки», - написано у повідомленні на сайті.

Для виготовлення одного павербанка потрібно від 28 до 38 акумуляторів з одноразок.
Для виготовлення одного павербанка потрібно від 28 до 38 акумуляторів з одноразок.

 

Як відбувається перетворення одноразки на павербанк:

  1. корпус одноразки розбирають та дістають з неї акумулятор. Ця деталь ще може бути корисною, бо розряджалася лише один раз;
  2. майстри за допомогою паяльних пристроїв з'єднують між собою кілька акумуляторів, щоб отримати один великий із достатньою ємністю;
  3. батарею встановлюють до пластикового корпусу та доповнюють саморобний повербанк usb-входом та індикатором заряду, який залишився у пристрою.

Робити добрі справи легко! Кожен може бути корисним у спільній справі.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.