Панамську компанію позбавили нерухомості на Трухановому острові у Києві - подробиці справи

Олена Скобцева

У серпні 2022 року стало відомо, що землі на Трухановому острові зацікавили компанію INSPIRATION SOLUTIONS S.A., яка нібито мала на острові нерухомість.

Столична прокуратура у Господарському суді Києва скасувала незаконну реєстрацію тенісних кортів площею 840 м кв. та 750 м кв. на території Труханового острова ймовірно за панамською компанією INSPIRATION SOLUTIONS S.A. За даними прокуратури, у 2021 році іноземна фірма оформила на себе нерухомість на цих землях, а згодом планувала зареєструвати на себе ще й землю. Для цього справа могла потрапити до судді Вікторії Джарти. Про перемогу у суді прокуратура повідомила у вівторок, 2 квітня 2024 року. 

Для того щоб отримати землю під нерухомістю, потрібно, щоб у попереднього власника були оформлені на неї всі документи. Однак відомо, що Київрада землю на острові не виділяла

«Київською міською радою земельна ділянка для розміщення будівель на острові будь-яким особам не виділялась, оскільки територія острова має особливий природоохоронний статус – належить до земель водного фонду, а також зарезервована для створення об’єкту природно-заповідного фонду», - йдеться у повідомленні.

У 2023 році Київська міська прокуратура звернулась до Господарського суду столиці з позовом скасувати реєстрацію нерухомості. Наразі реєстрацію права власності панамської компанії на майно скасовано.

Що відомо про компанію та Труханів острів

У серпні 2022 року київський адвокат і правозахисник Олександр Дядюк писав, що землі на Трухановому острові зацікавили компанію INSPIRATION SOLUTIONS S.A. Він припустив, що на  фірму там зареєстровані тенісні корти. 

Ця компанія звернулась до Господарського суду Києва з вимогою скасувати державну реєстрацію двох земельних ділянок з кадастровими номерами 8000000000:66:438:0004 та 8000000000:66:438:0080, де могла знаходитися її нерухомість.

 

 

За інформацією з судового реєстру, спірними ділянками у Києві чомусь займалися реєстратори Верхньодніпровського району Держгеокадастру у Дніпропетровській області та Голованівського району Держгеокадастру у Кіровоградській області.

Але не тільки це було цікавим. За словами Олександра Дядюка, справа про землю на Трухановому острові начебто мала потрапити до потрібного судді й для цього у позові спеціально зробили помилку.

«Потрібним» суддею, за оцінкою активіста, стала суддя Вікторія Джарти. Її вважали найбагатшою суддею України, а у професійному плані вона стала відомою завдяки рішенням по резонансним справам. Наприклад, саме вона визнала недійсними договори купівлі-продажу акцій ПриватБанку

Батько судді – Василь Джарти був впливовим політиком часів Януковича та головою автономії Криму. Не менш цікавий її чоловік – Валерій Омельченко. У 2012 році він був обраний народним депутатом від Партії Регіонів та міг мати відношення до захоплення київського заводу з виробництва інсуліну «Індар». 

Проте з судового реєстру відомо, що наприкінці серпня 2022 року суддя Вікторія Джарти залишила позов панамської компанії без розгляду. 

Яхт-клуб за 5 млн доларів та база відпочинку на Трухановому острові

В січні 2024 року з’явилося оголошення про продаж яхт-клубу, а також про базу відпочинку і земельні ділянки на Трухановому острові. Клуб площею 4,3 га, розташований у Печерському районі на Набережно-Печерській дорозі, прямо навпроти Свято-Михайлівського Видубецького монастиря, виставлено на продаж за ціною 5 млн доларів.

Другий об'єкт "водної" нерухомості розташований на Трухановому острові у Києві. Це база відпочинку площею 3572 кв. м. в центрі острова. Йдеться про майновий комплекс з 22 будиночків, трансформаторну підстанцію, лінію пляжу, огорожу тощо, "на які оформлено належним чином право власності".

Інформатор писав, що у Києві посадовці захопили спортивну базу та землі на Трухановому острові.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you